Novoročný sviatok šachu v Kremnici

Novoročný sviatok šachu v Kremnici

Prvého januára si pripomenula Slovenská republika 21. výročie svojho vzniku. Už sa stalo pravidlom, že pri tejto príležitosti kremnickí šachisti, organizujú vždy prvú sobotu v roku, šachový turnaj pod názvom Kremnická veža.

veza_2014_2Tentokrát sa oslava kráľovskej hry uskutočnila 4. januára vo vynovenej sále Mestského kultúrneho strediska. Novoročné šachové slávnosti sa uskutočnili za rekordnej účasti 82 šachistov z celej republiky. Úderom desiatej hodiny rannej si to na čiernobielych doskách rozdali malí aj veľkí, ženy aj muži.

O 15. hodine bolo dobojované a víťazi boli jasní. Víťazom sa stal Ján Puškár z ŠK Veža Banská Bystrica, striebornú medailu získal Martin Dobrotka z ŠK Prievidza (mimochodom tajomník Slovenského šachového zväzu), bronz si odniesol Anton Marko z CVČ Topoľčany. Organizátori ocenili aj štvrtého Miroslava Jambricha z Nitry a Juraja Ondráša z Banskej Bystrice. Víťazkou v kategórii žien sa stala Zuzana Paverová, reprezentantka Kremnice. Najlepším Kremničanom sa stal už tradične Maroš Kraml.

Organizátori vďaka štedrým sponzorom ocenili až pätnásť hráčov. Touto cestou ďakujeme mestu Kremnica, Hotelu Centrál, Kultúrnemu a informačnému centru mesta Kremnica, Štefanovi Drozdovi – Súkrodev, vinotéke Biely bocian, Milanovi Michalkovi – Hračky a pánovi Ivanovi Kramlovi. Tešíme sa na Memoriál MUDr. Kazimíra Kvietka, ktorý sa uskutoční 2. augusta na Kremnických Baniach.

(NB)

Print Friendly, PDF & Email