Kremnickí škôlkári sa budú hrať bezpečne

Kremnickí škôlkári sa budú hrať bezpečne

Materská škola získala 1732 € na projekt v oblasti dopravnej výchovy.

dietadrzi_PGrantový program Nadácie Volkswagen Slovakia Bezpečne na cestách má za cieľ podporovať dopravnú výchovu v materských a základných školách. Témou grantového programu pre rok 2015 bola podpora zaujímavých, kreatívnych a inovatívnych projektov v oblasti dopravnej výchovy zameraných na realizáciu, prípadne dobudovanie dopravného ihriska a zároveň vytvorenie a realizácia interaktívnej súťaže s dopravnou tematikou.

„Začiatkom septembra sme sa dozvedeli radostnú správu od Nadácie Volkswagen Slovakia, že náš projekt Hráme sa bezpečne a s pravidlami bol úspešný a bude podporený sumou 1732 eur. Cieľom Projektu je pripraviť deti v materskej škole na zvládanie dopravných situácií a vlastného správania a konania počas cesty do materskej školy a domov. Organizovaním športovo- dopravných aktivít priamo získavať počiatočné skúsenosti s dopravnými situáciami. Za pomoci finančnej podpory Nadácie Volkswagen Slovakia zakúpime do materskej školy bicykle, odrážadlá, kolobežky, prilby, lekárničky, semafory, dopravné značky, reflexné vesty a prvky. Nadácia nám navyše venuje odrážadlá a bezpečnostné reflexné vesty. S pomocou mestskej polície sa pokúsime vybudovať mini dopravné ihrisko priamo v areáli materskej školy,“ hovorí riaditeľka Monika Golhová.

nadacia_volkswagen_skProjekt Bezpečne na cestách Nadácia Volkswagen Slovakia po prvýkrát vyhlásila v roku 2012 a do roku 2015 podporila 31 projektov. Odozva na grantovú výzvu v roku 2015 bola veľmi silná, zapojilo sa 162 subjektov z celého Slovenska. Nakoniec nadácia podporila 24 projektov v celkovej sume 60 940,48 €. „Už teraz ďakujeme Nadácii Volkswagen Slovakia a ďalším, ktorí nám pomôžu zrealizovať náš projekt. Tešíme sa na zaujímavé a zároveň edukačne bohaté aktivity na našom školskom dvore,“ uzatvára riaditeľka materskej školy Monika Golhová.

 

Silver Jurtinus

Print Friendly, PDF & Email