Úspechy kremnických zjazdárov

Dňa 16. 1. 2016 sa vo Vrátnej – Paseky konalo II.kolo slovenského pohára v obrovskom slalome. Pretekov sa zúčastnili aj lyžiari SKI klubu Kremnica. V silnej konkurencii sme získali miesta na stupňoch víťazov aj my. V kategórii SB chlapci sa na 1. Mieste umiestnil Erik Ciglan a v kategórii SB dievčatá sa na 3. mieste umiestnila Hanka Volková. Gratulácia patrí všetkým deťom, ktoré sa pretekov zúčastňujú a reprezentujú nielen seba, ale aj mesto, obec, či školu. Teší nás, že po takmer 20. ročnej absencii kremnického zjazdového lyžovania sa Kremnica začala opäť zviditeľňovať aj v tejto oblasti. Veď tak, ako má Kremnica bohatú “zlatú “ históriu, tak je úzko spojená s viac ako 100 ročnou históriou zjazdového lyžovania.

Od 23. 1. 2016 začína taktiež pretek oblastnej lyžiarskej ligy, ktorej sa zúčastňujú lyžiarske kluby Skiklub Kemnica, Ski Lokomotiva Bratislava, SKI Team Nová Baňa – Drozdovo, LK Valča, LK Lope Partizánske. Každý z klubov oblastnej ligy organizuje preteky. SKI Klub Kremnica organizuje jeden z pretekov 20. 2. 2016 v lyžiarskom stredisku Krahule, na ktorý Vás týmto pozývame. O ďalších výsledkoch Vás budeme priebežne informovať. Ďakujeme všetkým, ktorí nás podporujete!

Cieľom SKI klubu Kremnica je predovšetkým rozvoj športových aktivít detí a mládeže, propagácia a prezentácia kremnického zjazdového lyžovania, začlenenie sa do slovenskej lyžiarskej asociácie, spolupráca s inými lyžiarskymi klubmi, vychovávanie nových reprezentantov SR, účasť na pretekoch v rámci SR. Tréningovým centrom klubu sú lyžiarske strediská Ski Krahule a Skalka aréna. Športu zdar a lyžovaniu zvlášť!

Janka Volková

Print Friendly, PDF & Email