Oprava ciest a chodníkov bude pokračovať aj v budúcom roku

Oprava ciest a chodníkov bude pokračovať aj v budúcom roku

Exif_JPEG_420

 

Na opravu povrchov ciest v meste je v rozpočte zatiaľ vyčlenených 67 000 eur. Časť vozoviek je už zrekonštruovaných, zvyšok oddelenie technických služieb plánuje dokončovať v priebehu budúceho roka. Plánovaná je aj rekonštrukcia chodníkov v centre mesta vo výmere 1 000 metrov, na ktorú je z rozpočtu mesta vyčlenených 44 000 eur.

Opravované cesty boli v havarijnom stave
Podľa vedúceho oddelenia technických služieb Petra Groscha sú cesty, ktoré mesto plánuje opravovať, v havarijnom stave. „Opravovať len úseky alebo výtlky by nemalo zmysel, jedinou možnosťou bola výmena celého povrchu,“ vysvetľuje Grosch stav ciest na ulici Rumunskej armády, Zlatej a Továrenskej. Cesta na ulici Rumunskej armády je už takmer dokončená, ulice Zlatá a Továrenská si na rekonštrukciu počkajú v budúcom roku. „S prácami na Továrenskej ulici by sme chceli začať na jar v roku 2017, pričom v budúcom roku máme v pláne aj opravu Dolnej ulice pri hoteli Veterník,“ upresňuje Peter Grosch.

Rekonštrukcia ciest je financovaná z viacerých zdrojov
Na opravu ciest v celkovej výmere 3 400 m² na ulici Rumunskej armády, Továrenskej a Zlatej je vyčlenených 67 000 eur, z čoho 36 000 eur pochádza z ušetrených finančných zdrojov z opravy strechy radnice, zvyšok si financuje oddelenie technických služieb. „Okrem toho oddelenie technických služieb každý rok opravuje výtlky približne vo výške 6 000 eur,“ dopĺňa Peter Grosch.

Okrem ciest na rekonštruujú aj chodníky
Poslanci na tento rok v rozpočte vyčlenili 44 000 eur na opravu chodníkov v centre mesta. Oddelenie technických služieb začalo požiadavku riešiť začiatkom roka. „V prvom štvrťroku sme začali riešiť povolenia s Krajským pamiatkovým úradom, keďže úsek, ktorý sa rekonštruuje, sa nachádza priamo v historickom centre,“ vysvetľuje Peter Grosch. Chodníky popri pamätníku SNP a popri detskom ihrisku technické služby začali opravovať v septembri, pričom v budúcom roku sa plánuje rekonštrukcia chodníka okolo parkoviska Jeleň a pravdepodobne aj popri Mestskom kultúrnom stredisku. „Chodníky budú po novom z čadičových kociek, ich profil tak bude pokračovať v štýle chodníka, ktorý vedie popri verejných WC,“ objasňuje vzhľad nových chodníkov Grosch. „Súčasťou opravy chodníkov budú aj nové obrubníky,“ doplnil.

Zameriavali sa aj cesty na iných uliciach
Podľa primátora mesta Alexandra Ferenčíka si mesto v tomto mesiaci nechalo externou firmou zamerať cesty na Zechenterovej ulici a na uliciach Banská cesta a Nová dolina. Po naprojektovaní a nacenení rekonštrukcie predmetných vozoviek bude návrh prerokovaný zastupiteľstvom.

Veronika Chrienová

Print Friendly, PDF & Email