Kremnickí zjazdári Ski Klubu Kremnica obhájili prvenstvo v lyžiarskej lige

Kremnickí zjazdári Ski Klubu Kremnica obhájili prvenstvo v lyžiarskej lige

Milí Kremničania a športoví priatelia,

Tohtoročná lyžiarska sezóna bola opäť úspešná nielen pre slovenské reprezentantky zjazdového lyžovania, Veroniku Velez Zuzulovu a Petru Vlhovú, ale aj pre Ski Klub Kremnica.

Pomaly sa blíži záver  zimnej sezóny  a preto by sme sa s Vami radi podelili  a informovali Vás o výsledkoch oblastnej ligy, ktorej sa zúčastnili kremnickí zjazdári Ski Klub Kremnica. Oblastná liga zjazdového lyžovania prebiehala v piatich kolách a zúčastnili sa na nej lyžiarske kluby Ski Klub Kemnica, Ski Lokomotiva Bratislava, SKI Team Nová Baňa -Drozdovo, LK Jasenská dolina, LK Lope Partizánske. Každý z klubov oblastnej ligy oragnizuje preteky, ktoré sa konali v strediskách Jasná Chopok, Cígeľ, Drozdovo- Nová baňa, Jasenská dolina, Krahule.

Túto sezónu obhájil víťazstvo  a s výrazným  bodovým náskokom získal Pohár oblastnej lyžiarskej ligy , Ski Klub Kremnica.

Celkové výsledky oblastnej ligy:
1. Ski Klub Kremnica                          471
2. SKI TEAM N.Baňa – Drozdovo          280
3. LOPE Partizánske                          247
4. LK Jasenská dolina                        230
5. Ski Lokomotíva Bratislava              133

Výsledky jednotlivých kategórií:
SUPERBABY DIEVČATÁ:
1.m.: Hanka Volková Ski Klub Kremnica, 2.m: Terezka Krížová Ski Klub Kremnica, 3.m: Simona Kamenská N. Baňa

SUPERBABY CHLAPCI:
1.m: Samuel Zigo LK Jasenská dolina, 2.m: Matej Magdolen Lope Partizánske, 3.m: Richard Renčo Ski Klub Kremnica

MLADŠIE PREDŽIAČKY:
1.m: Tamara Gromová Ski Klub Kremnica, 2.m: Nela Gabčíková Ski Klub Kremnica, 3.m: Renáta Solovičová Lokomotíva Bratislava

MLADŠÍ PREDŽIACI:
1.m: Samuel Prokša Ski Klub Kremnica, 2.m: Matúš Grom Ski Klub Kremnica, 3.m: Jakub Cinkanič Ski Klub Kremnica

STARŠIE PREDŽIAČKY:
1.m: Laura Volková Ski Klub Kremnica, 2.m: Viktória Zmeková Lope Partizánske, 3.m:Michaela Špidlíková Lope Partizánske

STARŠÍ PREDŽIACI:
1.m: Tomáš Adamský Ski Klub Kremnica, 2.m: Jakub Bízik LK Jasenská dolina, 3.m: Timotej Dzian Lope Partizánske

MLADŠIE ŽIAČKY:
1.m: Barbora Terkovičová Lope Partizánske, 2.m: Martina Vašinová Ski Klub Kremnica, 3.m: Anna Mária Antónyová Ski Klub Kremnica

MLADŠÍ ŽIACI:
1.m: Tomáš Iliáš Lope Partizánske, 2.m:Šimon Kostolný Lokomotíva Bratislava, 3.m: Ivan Jezbera – N. Baňa

STARŠIE ŽIAČKY:
1.m: Timea Plachyová N. Baňa, 2.m: Zuzana Plachyová N. Baňa, 3.m: Alica Kubizňová LK Jasenská dolina

STARŠÍ ŽIACI:
1.m: Samuel Pinter N. Baňa, 2.m: Samuel Šmondrk N. Baňa, 3.m: Jindro Stehlík N. Baňa

Tréningy počas zimnej sezóny 2016 – 2017 prebiehajú v strediskách Krahule a Skalka Aréna pod dohľadom kvalifikovaných trénerov Ski Klubu Kremnica a inštruktorov z lyžiarskej & snowboardovej školy Snowsports.  Snowsports je odborným garantom tréningového procesu detí počas zimnej sezóny. Rozvoj lyžovania detí v Ski Klube Kremnica oproti ostatným detským lyžiarskym klubom je unikátny tým, že akcentuje intenzitu tréningu pod vedením profesionálnych trénerov a inštruktorov a to už u detí v prípravke! Práve rozvoj základov lyžovania u začínajúcich detí umožňuje deťom napredovať zrýchleným tempom, vďaka čomu sa počet talentovaných detí každou sezónou rozširuje.  Tréningy v prípravke boli zamerané na rozvoj základnej lyžiarskej techniky deti (pluhový oblúk a pluhový prívratný oblúk), ostatné deti pracovali na rozvoji pokročilej techniky (paralelný a carvingový oblúk, slalomový oblúk a jazda v bránach). Po skončení tréningovej prípravy na snehu, pokračujeme letnou prípravou  a  sústredeniami a v jesenných mesiacoch budeme opať pokračovať na snehu.

Týmto by som v mene Ski Klubu Kremnica chcela poďakovat všetkým priaznivcom zjazdového lyžovania, tréningovým strediskám Ski Krahule a Skalka Aréna, mestu Kremnica, obci Krahule, Snowsports academy a všetkým, ktorí nás podporujú a vďaka ktorým sme tam, kde sme.

Veľké poďakovanie patrí opäť aj vedeniu  a kolektívu základných škol, Ing.Mgr. Márii Slašťanovej a Mgr. Igorovi Krížovi , ktorí uvoľnili deti na tréningové výjazdy mimo SR alebo na preteky z vyuč.procesu. Tým, že aj v tomto športe je konkurencia silná a my chceme byť konkurencie schopní, nestačí trénovať len cez víkendy, tréningová príprava prebieha aj v priebehu týždňa, či prázdnin. Veď nakoniec, poctivým trénovaním sme dosiahli skvelé výsledky, na ktoré sme všetci pyšní. Deti a mládež  Skiklubu Kremnica reprezentujú nielen seba, klub, ale aj mesto, obec, či školu.

Neposledné Ďakujem patrí všetkým trénerom, inštruktorom , zanieteným rodičom a predovšetkým  DEŤOM – reprezentantom Ski Klubu Kremnica. Bez nich by nebolo mnohé, čo je dnes skutočnostou!

…Keby ste chceli podporiť deti z OZ Ski Klub Kremnica, neváhajte nás kontaktovať! Ak rozmýšľate nad venovaním  2% z dane, možete podporiť aj Ski Klub Kremnica.. Vopred Ďakujeme!

Ing. Janka Volková
Člen OZ Ski Klub Kremnica

Print Friendly, PDF & Email