Ukončenie sezóny 2016/2017 kremnických zjazdárov

Ukončenie sezóny 2016/2017 kremnických zjazdárov

V predchádzajúcom čísle Kremnických novín sme vás informovali o výsledkoch pretekov oblastnej lyžiarskej ligy, v ktorej SkiKlub Kremnica obhájil prvenstvo. Po úspešnej zimnej sezóne by sme sa s Vami radi podelili  a informovali Vás o výsledkoch pretekov slovenského pohára a medzinárodných pretekoch zjazdového lyžovania, ktoré sa každoročne konajú v Zuberci- Roháče- Spálená.

Preteky SLA prebiehajú počas celej zimnej sezóny v niekoľkých kolách. Niektorí pretekári SkiKlubu Kremnica sa zúčastnili takmer všetkých pretekov, ktoré sa konali v strediskách  Jasná, Valčianska dolina, Martinské hole, Malinô Brdo, Kubínska hoľa, Racibor, Bachledova dolina a  taktiež pretekov Strachan Cup.

Celkové hodnotenie SR pohára do 20. miesta:
Vo svojej kategórii sa majsterkou SR stala Hanka Volková  SkiKlub Kremnica,  Terezka Krížová obsadila tiež výborné 4. miesto.

V kategórii mladší predžiaci: Prokša Samuel 12.m, Ciglan Erik 13.m, Cinkanič Jakub 14.m


V kategórii starší predžiaci
:  Tomáš Adamský 12.m, Volková Laura 13.m

V dňoch  1.4.-2.4.2017 sa konal 43. ročník medzinárodných pretekov v Zuberci- Roháče- Spálená.
Pretekov sa zúčastnilo 463 pretekárov zo SR, CZ, Poľska. Každý rok sa pretekov zúčastňuje aj SkiKlub Kremnica. Tento rok sme mali spolu takmer vo všetkých kategóriách 23 pretekárov. Preteky sa konali počas dvoch dní.  V každej kategórii bol počet detí minimálne 60 a viac. Napriek silnej konkurencii sme opäť bodovali a obsadili sme vynikajúce umiestnenia.
Striebro si odniesla vo svojej kategórii Hanka Volková, Terezka Krížová obsadila  5. miesto.

Umiestnenie do 20. miesta:

Kategória starší predžiaci: Laura Volková 12.m, Tomáš Adamský 12.m
Kategória mladší predžiaci: Erik Ciglan 13.m, Samuel Prokša 15.m, Matúš Grom 19.m, Jakub Cinkanič 20.m.

V kategórii starších žiačok reprezentuje SkiKlub Kremnica Monika Ertlová, ktorá sa v rámci pretekov slovenského pohára v kat. U16 celkove umiestnila na 18. mieste. Zároveň sa zúčastnila aj medzinárodných pretekov Interkritérium Vrátna, kde získala prvé FIS body.

V histórii kremnického zjazdového lyžovania bola práve táto sezóna pre SkiKlub Kremnica jednou z najúspešnejších. SkiKlub Kremnica funguje od r. 2011, kedy začínal s počtom detí 12, dnes má klub registrovaných 35 detí vo veku od 3- 13 rokov, ktoré poctivým trénovaním dosahujú skvelé výsledky, ktorými reprezentujú mesto Kremnica, obec Krahule, či základné školy.
O ďalších aktivitách a výsledkoch SkiKlubu Kremnica vás budeme priebežne informovať.
Všetkým priaznivcom zjazdového lyžovania ďakujeme za podporu!
Športu zdar a zjazdovému lyžovaniu zvlášť!

Janka Volková

Print Friendly, PDF & Email