Lákavá jar v Kremnických vrchoch

Lákavá jar v Kremnických vrchoch

Na jarné výlety nemusíte chodiť ďaleko. Aj Kremnické vrchy ponúkajú možnosti na aktívny relax či wellness.

Turisticko – náučným chodníkom Zelená cesta

Oblasť: Kremnické vrchy
Chránené územia: Prírodná rezervácia Bujačia lúka, PR Kremnický Štós
Východisko: Vejmutovský porast
Dĺžka: 7 km, prevýšenie 450 m
Čas prechodu: 2 – 3 hodiny

Chodník Zelená cesta vznikol už v roku 1990, obnovený bol na podnet mesta Kremnica a Mestských lesov, s.r.o., v roku 2009. Náročnosť terénu je stredná, zvládnuť by ho teda mohol aj turista – začiatočník.
Trasa sa začína pri Vejmutovskom poraste na ceste smerom na Skalku a pokračuje Bujačou lúkou. Z informačných panelov, ktoré sú umiestnené pri každom zastavení, sa dozviete o rastlinstve a živočíšstve v tomto území. Nájdete tu chránený šafran, môžete natrafiť aj na stopy rysa, líšky či medveďa. Po vystúpení na Vajanku si môžete vybrať náročnejší výstup na Alžbetinu skalu alebo využiť skratku panelovou cestou až na železničnú stanicu. Po vystúpení na Kremnický Štós sa môžete pokochať krásnymi výhľadmi na Kremnicu, Kalváriu či Krahulský štít.

Gróbňovým chodníkom

Tento obľúbený chodník pôvodne slúžil na údržbu vybudovaného vodného kanála na záchyt vody používanej na pohon banských strojov. Po vybudovaní liečebného zariadenia Dr. Kleinom známom pod menom Jegerhorn, sa chodník využíval pre nenáročné vychádzky pacientov s pekným výhľadom na mesto.
Nenáročnú trasu dnes využívajú domáci obyvatelia aj turisti, vhodná je aj ako cyklotrasa. Dostanete sa na ňu zo Zámockého námestia, pokračujete popri záhradkárskej oblasti. Chodník vás zavedie až k rekreačnému zariadeniu Toliar, kde sa môžete občerstviť, oddýchnuť si. Chodník sa ďalej napája na turistické trasy a v prípade, že máte dostatok síl, môžete pokračovať smerom na Skalku, Krahule, Hostinec a podobne.

Na Skalku cez Hostinec

Trasa sa začína v Kremnici, prechádza popri prírodnej rezervácii Bujačia lúka a v ďalšom úseku okolo rekreačnej chaty Hostinec na hlavný hrebeň Kremnických vrchov. Je možné ju využiť ako cyklotrasu, ale aj turistickú trasu. Ďalšími orientačnými miestami sú sedlo Tri kríže, vrchol Zlatá studňa, Králické sedlo a Bystrické sedlo. Cieľom je Skalka, pričom návrat do Kremnice je možný aj po žltej značke Partizánskou dolinou.
Oddych na Skalke v Relax centre

Po pešom či motorizovanom výstupe na Skalku si môžete vychutnať Relax centrum vo wellnesse, ale aj aktívnym oddychom. Wellness ponúka možnosť zaplávať si v bazéne s protiprúdom s dĺžkou 24 m a hĺbkou 1,2m, relaxovať sa dá na vodných ležadlách, sedadlách, telo vám vymasíruje vodný hríb či vodné trysky. Teplota vody je 26 – 28C. Deťom je k dispozícii detský bazén s objemom 3,5 m3 a teplotou vody 30C, vyhriať sa môžete v sedacom bazéne s teplotou vody 36C.
Relaxovať môžete v saunách – suchá, parná, infra, eukalyptová, bylinková. K dispozícii je aj odpočiváreň, samozrejmosťou je ochladzovací bazén.
V Relax centre si môžete objednať aj obľúbené masáže. Na výber je ich niekoľko: klasická, medová alebo lymfomasáž, tiež kozmetická lymfomasáž tváre. Na masáž je potrebné sa objednať dopredu na tel. č.: 0902 327 232.
Ďalšou obľúbenou miestnosťou je vnútorná viacúčelová hala zameraná na kolektívne športy ako volejbal či basketbal. K dispozícii sú zdvíhacie basketbalové koše na hádzanú, bedminton či tenis, svoje tréningy a sústredenia tu však absolvujú aj gymnasti, karatisti, bežci, zápasníci. Niekoľkokrát sa už telocvičňa stala dejiskom fitness cvičení rôzneho druhu.
V Relax centre si môžete zahrať squash na kurte na to určenom, bowling alebo zájsť do fitness. Tu je k dispozícii napríklad veža s protismernou kladkou, bicykel pinning, kovová rebrina, ribstol, rovná lavička na tlaky v ľahu, stroj na chrbát zhora, kladkový posilňovač. Svoje uplatnenie majú aj rôzne stroje určené na precvičovanie ženských problémových partií.
V exteriéri Relax centra je možné športovať na 6 vonkajších ihriskách, trávnatej ploche rozmeru futbalového ihriska, in-line dráhe so špeciálnym gumo-asfaltovým povrchom a umelým osvetlením. In-line dráha s dĺžkou 3 x 1800 m neslúži len pre korčuliarov či na preháňanie sa na cestných kolobežkách alebo kolieskových lyžiach. V zime je zasnežovaná a poskytuje tak jedinečnú možnosť pre tréningové, ale aj relaxačné bežecké lyžovanie.

Otváracie hodiny Relax centra:
Pondelok – štvrtok: 14.00 – 21.00
Piatok: 14.00 – 22.00
Sobota: 11.00 – 22.00
Nedeľa: 11.00 – 21.00

Obyvatelia Kremnice majú 50 % zľavu z ceny. Deti do 15 rokov  a ZŤP majú 50 % zľavu z ceny. Zľavy nie je možné kombinovať.
Cenník služieb nájdete na visitkremnica.com.

Viac informácií o možnostiach výletov v Kremnici a okolí nájdete na stránke visitkremnica.com alebo v Bedekri Kremnica a okolie, ktorý je možné zakúpiť v Kultúrnom a informačnom centre Kremnica. Cena: 5,90€.

Vystrihnite si zľavový kupón z aprílového čísla Kremnických novín a získajte skvelú zľavu na masáž podľa vlastného výberu v Relax centre!

Print Friendly, PDF & Email