Rekonštrukcia mestskej telocvične by mala byť hotová budúci rok

Rekonštrukcia mestskej telocvične by mala byť hotová budúci rok

Projekt rekonštrukcie mestskej telocvične sa začal v marci tohto roku prácami na streche, komplexnou obnovou si prechádzajú aj interiéry. Mestský úrad ukončenie prác predpokladá na rok 2018.

V roku 2016 prebehla verejná súťaž na zhotoviteľa stavby na komplexnú obnovu telocvične, do ktorej sa prihlásilo 8 uchádzačov. Vysúťažený zhotoviteľ sa zaviazal stavbu dokončiť do 4 rokov od podpisu zmluvy, celková výška nákladov by nemala presiahnuť 517 000 eur.  Mestské zastupiteľstvo pre tento rok vyčlenilo na obnovu telocvične 451 000 eur, čo je viac ako 85% potrebnej investície. Predpokladané ukončenie prác preto mesto plánuje už v roku 2018.

Prístavba pre posilňovňu už stojí

Práce na telocvični zahŕňajú opravu strechy, okien, celkovú rekonštrukciu haly vrátane podláh či zateplenie. V alarmujúcom stave sú aj šatne a sprchy, ktoré si takisto prejdú kompletnou obnovou. Po prácach na streche, ktoré prebehli hneď v prvom kole sa začalo s búracími prácami a rekonštrukciou interiéru. Podľa vedúceho oddelenia výstavby Mariána Sikoraia sú to najmä obnova šatní, priečok, okien, podláh a omietok.

Súčasťou komplexnej obnovy mestskej telocvične je aj vybudovanie novej posilňovne. Tá vznikne v priestoroch prístavby, ktorá je už postavená a zakrytá. Tento rok by podľa slov Mariána Sikoraia mali byť ukončené vonkajšie práce, rekonštrukcia interiéru by sa mala z rozpočtu mesta prefinancovať v budúcom roku, v prípade dobrého výsledku hospodárenia mesta možno ešte tento rok.

Print Friendly, PDF & Email