Cestu na Kremnické Bane by mohli sprístupniť koncom októbra

Cestu na Kremnické Bane by mohli sprístupniť koncom októbra

Exif_JPEG_420

Práve v týchto dňoch to bude rok, čo prívalová voda podmyla cestu I/65 v smere od Kremnice na Kremnické Bane. Tá je z dôvodu veľkého poškodenia odvtedy uzavretá. Koncom októbra by však komplikáciám s obchádzkou mal byť koniec.

Podmytá cesta na hlavnom ťahu z Kremnice na Martin dáva vodičom zabrať už od minulého leta.  Od času uzavretia cesty vedie obchádzka v smere na Martin a späť cez obec Krahule. Do zákazu sa dostane len dopravná obsluha. ,,Obyvatelia Kremnických Baní a obyvatelia Kremnice, ktorí majú trvalý pobyt, nehnuteľnosť, pozemok alebo podnikateľské aktivity v uzavretej časti môžu do zákazu vjazdu s vozidlom vstúpiť,“ vysvetlil ešte pred začiatkom rekonštrukcie cesty primátor Kremnice Alexander Ferenčík.

Rekonštrukcia cesty I/65 mala pôvodne trvať 380 dní, Slovenská správa ciest však musela termín ukončenia prác nedávno predĺžiť na august 2018. ,,Napriek tomu však cesta na Kremnické Bane bude sprístupnená už koncom októbra, ako odznelo na poslednom koordinačnom stretnutí,“ vysvetľuje situáciu Alexander Ferenčík. Posunutie termínu ukončenia prác na ceste podľa jeho slov spôsobil zosuv svahu oproti sýpke. Od konca októbra teda budú sprístupnené dva pruhy v oboch smeroch, na tretí pruh si počkáme do budúceho roka.

Print Friendly, PDF & Email