Via ferrata na Skalke v zimnom období

Via ferrata na Skalke v zimnom období

18. decembra 2017 prebehlo rokovanie s p. Šedekom a p. Klobušníkom, profesionálnymi záchranármi Horskej záchrannej služby pôsobiacej v Kremnických vrchoch.
Rokovanie sa týkalo uzavretia ciest via ferraty Komín v zimnom období. Na rokovaní boli dohodnuté takéto podmienky:

Vzhľadom na nepriaznivé podmienky a vysoké riziko úrazu v zimnom období budú uzatvorené via ferratové cesty:

Jánošíkova skala
Trubačova veža
Výzva.

Na rokovaní bolo dohodnuté, že Horská záchranná služba pôsobiaca v Kremnických vrchoch bude denne monitorovať podmienky na via ferratovej ceste a vyhodnotí, či je možné sa bezpečne pohybovať v zaistnej via ferratovej ceste Komín, ktorá má obtiažnosť C. Táto cesta v zimnom období bude jediná, ktorá bude otvorená pre verejnosť, a to po vyhodnotení členmi HZS, že je bezpečná.
Informácia, či je via ferratová cesta Komín otvorená v uvedený deň, bude uverejnená na web stránke Horskej záchrannej služby a web stránke mesta. Informácia sa bude denne vyhodnocovať podľa poveternostných podmienok.

Prosíme návštevníkov via ferraty v Kremnických vrchoch, aby sezónne uzatvorenie ostatných ciest akceptovali, a taktiež akceptovali prípadné uzatvorenie via ferratovej cesty Komín. Tieto opatrenia sa robia s ohľadom na vašu bezpečnosť. Uzatvorenie bude vyznačené aj informačnými tabuľami.
Mesto Kremnica týmto ďakujem členom HZS za pomoc a spoluprácu.

Print Friendly, PDF & Email