Headlineri 11. ročníka Big Air v meste sú známi

Headlineri 11. ročníka Big Air v meste sú známi

Ďalší, teda v poradí už 11. ročník akcie Big Air v meste sa tentokrát bude niesť v hudobnejšom duchu. Okrem súťaže tých najlepších snowboardistov a freeskierov zo Slovenska a zahraničia, jibbingovej súťaže a akčného sprievodného programu pre deti aj dospelých už môžeme prezradiť, kto sa predstaví na hudobných pódiách.

Jedenásty ročník súťaže zahájime na Štefánikovom námestí v piatok 9. februára popoludní. Hlavný program pretekov bude tradične v sobotu 10. februára.

Big Air v meste 2018 bude po prvýkrát zaradený aj do oficiálnej série pretekov kategórie FIS Race. Jazdci, reprezentanti a športové kluby z európskych krajín budú mať možnosť v Kremnici zbierať body potrebné napríklad pre účasť na Európskych pohároch vo freeskiingu a snowboardingu. Súťaž má však zároveň naďalej štatút „open“. To znamená, že sa môžu registrovať aj ostatní skúsení jazdci, ktorí neplánujú zbierať body do rebríčkov.

BAVM 2018 na Štefánikovom námestí v piatok popri oficiálnom tréningu jazdcov a jibbingovej súťaže otvorí kapela Trolejboys. Bude to premiérové kremnické vystúpenie tejto „budúcej undergroundovej legendy“, ktorá nedávno vypustila do sveta štýlový klip ku skladbe Keď ti funky hrám. Členom Trolejboys je aj Kremnici dobre známy Škrupo, ktorý po boku Veca na BAVM ovládol stage už niekoľkokrát.

Srdečne všetkých Kremničanov pozývame v piatok večer aj do Kina Akropola, kde sa bude konať zahrievacia warm-up párty. Headlinerom večera bude jedna z najzábavnejších kapiel slovenskej hudobnej scény, nestarnúca kapela Vidiek. Súčasťou programu bude aj ďalšia edícia obľúbeného POME Kvízu, zameraného opäť na tematiku zimných športov, či históriu Kremnice a BAVM.

Pozývame všetkých, aby sa zapojili a užili si to bez ohľadu na vek. Hudobný lineup na záver piatkového „warmupu“ doplní DJ Mooshak, ktorého ste mohli vidieť aj na poslednej Pohode. 

V sobotu sa začne program na Štefánikovom námestí tréningmi a rozjazdmi súťažiacich jazdcov o 11:00. Medzi kvalifikáciami pomôže energiu rozprúdiť mladý talentovaný rapper Gleb. Po štvrtej vystúpi kapela Lavagance a o 17:45 sa všetci návštevníci môžu tešiť na poriadnu dávku ska a reggae hudby. Priamo na námestí totiž vystúpi Polemic.

Finále súťažnej časti odpálime o 18:45 a nasledovať bude tradičná exhibícia, ohňostroj a odovzdávanie cien. Určite neváhajte a príďte podporiť jazdcov, vychutnať si koncerty a opäť vytvoriť neopakovateľnú atmosféru.

Po súťaži sa program presunie do Kina Akropola, kde na Jägermeister Afterparty exkluzívne zahrá hip-hopová legenda, skupina Trosky. Na Slovensku a v Čechách odohrali v roku 2017 spolu šesť vypredaných koncertov nabombovaných skladbami ako ‘Zakázané uvolnenie’ alebo ‘Tozmemi’, na ktorých vyrástla celá generácia nielen hip-hoperov.

Na pódiu sa ďalej predstavia Prezident Lourajder, Zverina, zahraničný hosť a stálica Jägermeister parties v Česku DJ Shimo. Lístky na piatkovú warm-up párty a sobotňajšiu Jägermeister Afterparty budú dostupné počas dňa na námestí a na mieste v Kine Akropola.

Každý ročník zimnej akcie Big Air v meste je pre všetkých návštevníkov na námestí zdarma. Podporiť podujatie a zároveň združenie FRST Crew môžete napríklad kúpou tomboly, v ktorej aj tentokrát budú skvelé ceny. Taktiež kúpou upomienkových grošov a venovaním 2 % z vašich daní.

Viac informácií a novinky sledujte na našej stránke www.bavm.sk prípadne facebook.com/bigairvmeste.sk. Zmena programu vyhradená.

Za FRST Crew Kremnica, o.z.

Ondrej Horváth

Program:


Piatok 9. február

Štefánikovo námestie

15:00 – Tréning

17:30 – Trolejboys (SK)

18:30 – Súťažná Jibbing Exhibícia

Jägermeister Warm-up v Akropole

19:30 – Video Projekcia

20:30 – POME Kvíz BAvm Edition Vol.3

22:30 – Vidiek (SK)

00:00 – Dj Mooshak (SK)

 

Sobota 10. február

Štefánikovo námestie

11:00 – Tréning 1. skupina

12:00 – Kvalifikácia 1. skupina

14:30 – Gleb (SK)

14:30 – Tréning 2. skupina

15:30 – Kvalifikácia 2. skupina

16:15 – Lavagance (SK)

17:15 – Tombola

18:00 – Polemic (SK)

18:15 – Zahrievacie skoky

18:45 – Finále

19:45 – Exhibícia a výsledky

Jägermeister Afterparty v  Akropole

20:00 – Video Projekcia

21:30 – Prezident Lourajder (SK)

23:00 – Trosky (SK)

00:00 – Zverina (SK)

01:00 – Dj Akvamen (CZ)

03:00 – Dj Shimo (SK)

*Zmena programu vyhradená.

 

 

Print Friendly, PDF & Email