Na úpravu bežeckých tratí sa za mesiac vyzbieralo viac ako 8 000 eur

Na úpravu bežeckých tratí sa za mesiac vyzbieralo viac ako 8 000 eur

Už viac ako mesiac funguje na Skalke nový systém prispievania na úpravu bežeckých tratí. Lyžiari si po novom môžu kúpiť celodenné náramky alebo sezónny lístok – nálepku.

Až donedávna mohli bežkári na Skalke na úpravu tratí prispieť kúpou nálepky v hodnote 5, 10, 20, 50 alebo 100€. Systém dobrovoľného prispievania však mesto Kremnica zmenilo a od 20. januára každý bežkár nad 15 rokov na úpravu tratí prispieva zakúpením jednodňového náramku v hodnote 2€. ,,Náramky rozlišujeme farebne. Cez týždeň bežkári dostanú ružový, v sobotu červený a v nedeľu žltý náramok,“ vysvetľuje riaditeľka Kultúrneho a informačného centra Zuzana Tileschová. Zároveň dodáva, že prispieť je okrem náramku možné aj kúpou sezónnej nálepky v hodnote 20€.

Bežkári prispievajú ochotne
Nový spôsob vyberania príspevkov sa mesto rozhodlo zaviesť najmä kvôli klesajúcemu trendu v dobrovoľnom prispievaní, pričom náklady na úpravu tratí stúpajú. Tie doteraz znášalo najmä mesto a daňoví poplatníci. Od zavedenia nového systému sa však karta obrátila. ,,Od 20. januára mesto vyzbieralo 8 255€, pričom najviac si bežkári náramky kupujú na predajných miestach Romana Béreša – Drevenička a Cyklo-Santé,“ uvádza Zuzana Tileschová. ,,Bežkári prispievajú radi a dokonca by boli ochotní prispievať viac. V zahraničí sú zvyknutí platiť aj vyššie sumy,“ vyjadril sa Roman Béreš.

,,Chcela by som týmto za celé mesto poďakovať všetkým bežkárom, ktorí prispievajú na úpravu tratí. Teší nás, že k príspevkom pristupujú zodpovedne, čo sa odrazilo na výške vybratej sumy,“ hovorí Tileschová a zároveň dodáva, že mesto garantuje využitie príspevku na úpravu tratí a rozšírenie služieb pre lyžiarov.

Veronika Chrienová

 

Print Friendly, PDF & Email