Gabike sa podarilo ,,zabehnúť“ 2504 eur

Gabike sa podarilo ,,zabehnúť“ 2504 eur

  1. mája sa kremnické historické centrum zaplnilo takmer stovkou bežcov, ktorí spoločne prispeli na charitatívne účely sumou 2504 eur. Vyzbieraná suma išla tak ako po minulé roky niekomu v núdzi – tentokrát Kremničanke Gabike Hodulovej trpiacej na detskú mozgovú obrnu.

,,Sme nesmierne vďační každému, kto priložil ruku k dielu a prispel. Pozitívne nás prekvapila účasť, ako aj žičlivosť a vôľa pomáhať ostatným,“ vyjadril sa jeden z hlavných organizátorov pretekov Martin Kapšo. Ten zároveň dodáva, že tento už siedmy ročník podujatia Zabehni zdravie zaznamenal rekordný počet účastníkov.

Pretekov sa každoročne zúčastňujú pravidelní bežci, ale aj amatéri, ktorí si jednoducho chcú užiť deň vonku a prispieť na dobrú vec. ,,Z reakcií bežcov ale aj divákov bola cítiť obrovská pokora a ochota pomôcť,“ opisuje Kapšo atmosféru.

Trasa behu je každoročne orientovaná na centrum mesta tak, aby si bežci mohli napríklad porovnať svoje časy z predošlých ročníkov. Podujatie Zabehni zdravie sa pravidelne koná aj vďaka dobrovoľníkom, ktorí bez nároku na odmenu pomáhajú pri organizácii, ako aj pri samotnom podujatí. ,,Aj vďaka týmto ľuďom sa nám za 7 rokov podarilo vyzbierať krásnu sumu 15 000 eur,“ ďakuje Martin Kapšo.

Poďakovanie sponzorom podujatia:

Pohostinstvo Štroffek, Jama Ferdinand, Kofola, Steiger, Alexander Ferenčík, mesto Kremnica, Salaš Revolta, DJ Weisko, Rooline, Stinex-Ján Šipoš, ReTrash-Peter Lupták, MM Trade, Hostinec Furmanka, Korzo Caffe, XS Power Drink, Stredoslovenské vodárne, VK-Vkondícií, Austria and EU travel, Kremnické medovníky, COOP Jednota Žarnovica, EKO Produkt Kremnické bane, Kremnická pekáreň, Mestské lesy Kremnica, Pizzeria Mi Amore, Modrý Kocúr, Hotel Centrál, Fidenza Kremnica, Poľovnícka reštaurácia, Kníhkupectvo Kremnica, Stavebniny Mazúr, Pneuservis Reiter, Borinka Lutila, Klimaservis BA, Víno Matyšák, Grammo Galleria, Billiard Kremnica, Miroslav Schmidt, SHP Harmanec, Mestská polícia Kremnica

 

Veronika Chrienová

Zdieľať tento príspevok.