VÚB banka v Kremnici v lete končí

VÚB banka v Kremnici v lete končí

Pobočka Všeobecnej úverovej banky, ktorá v kremnickom Medzibrání sídli od septembra roku 1993, v júli končí.

Pobočka sídli v priestoroch patriacich mestu Kremnica. Podľa riaditeľky Mestského bytového podniku Lenky Reichlovej VÚB doručila výpoveď z nájmu ku dňu 14. júna 2018. ,,Momentálne im teda plynie trojmesačná výpovedná lehota,“ potvrdzuje Reichlová. Ukončenie prevádzky pobočky v Kremnici potvrdila aj VÚB banka.

Podľa slov primátora mesta Alexandra Ferenčíka banka ako klientovi mestu túto zmenu neoznámila. ,,Banka len doručila výpoveď z nájmu z celých priestorov, týka sa to aj bankomatu,“ uviedol Ferenčík. Podľa hovorkyne banky však bankomat v Kremnici k dispozícii zostáva.

VÚB banka platila mestu nájomné vo výške približne 17 tisíc eur ročne. ,,Výpadok nájmu banky mesto v rozpočte pocíti,“ vyjadrila sa Lenka Reichlová, ktorá pripravila ponukové konanie prístupné na webe www.kremnica.sk. ,,Mesto bude do priestorov hľadať primárne banky, ktoré by mali mať rovnaký nájom ako mala pobočka VÚB. Ak by sa to nepodarilo, objekt je k dispizícii aj ako kancelárske priestory, vtedy je nájom nižší o viac ako polovicu,“ vysvetlila Lenka Reichlová.

Do úvahy podľa primátora prichádza aj ponechanie priestorov pre mesto. ,,Ak sa nenájde adekvátny nájomca, priestor by bol vhodný napríklad pre Kultúrne a informačné centrum vzhľadom na jeho dispozičné riešenie a polohu,“ uviedol Ferenčík.

Veronika Chrienová

Redakcia Kremnických novín

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email