Nová kniha Kremnica a Kremničania je v predaji

Nová kniha Kremnica a Kremničania je v predaji

Publikácia Kremnica a Kremničania (edícia Ako sme tu žili) je zbierkou výpovedí kremnických rodákov alebo tých, ktorí tu prežili časť svojho života.  Zostavovateľ knihy Vladimír Bárta zozbieral príbehy a spomienky napríklad najlepšieho slovenského bežca na lyžiach Rudolfa Čillíka, Vojtecha Schmidta a ďalších. V knihe nájdete aj spomienky na kremnické obchody, niečo o histórii tenisu, šachu, zaujímavosti Bystrickej doliny, informácie o minulosti kremnického termánleho kúpaliska, ale aj niečo o stálici v našom meste – Mincovni.

Edíciu Ako sme tu žili založil Vladimír Bárta v roku 2010, Je zbierkou obrazovo – textových materiálov o histórii slovenských miest. Vydavateľom knihy je AB ART press, ktorí sľubujú aj pokračovanie edície druhým dielom knihy v roku 2019. Tá by mala byť zameraná na život v meste v druhej polovici 20. storočia.

Kremničania, ktorí majú záujem podeliť sa o svoje osobné spomienky či majú vo svojich zbierkach zaujímavé fotografie, môžu prispieť mailom na barta@abartpress.sk alebo poštou na adresu AB ART press, Lichardova 51, 976 13 Slovenská Ľupča.

Knihu Kremnica a Kremničania si môžete zakúpiť v Kultúrnom a informačnom centre mesta Kremnica.

Otváracie hodiny

Pondelok – piatok: 8.00 – 16.00

Sobota: 9.00 – 14.00

Cena: 18 €

 

Zdieľať tento príspevok.