Via ferrata Komín bude počas zimy uzavretá

Via ferrata Komín bude počas zimy uzavretá

Via ferrata Komín na Skalke sa od svojho otvorenia minulý rok stala obľúbenou destináciou skúsených aj príležitostných lezcov. Počas zimnej sezóny však bude kvôli zahniezďovaniu sokola v danej oblasti úplne uzavretá od 1. januára do 31. marca 2019.

Ferratu cez víkendy navštívilo aj 200 ľudí denne

Via ferrata na Skalke sa pýši 5 cestami rôznej náročnosti. Najťažšou je „Výzva“, ktorá sa dokonca považuje za najťažšiu na Slovensku. Na opačnej strane spektra obtiažnosti stojí „Miniferrata“, ktorú je možné si vyskúšať aj s deťmi.

Práve viacero možností, ktoré poskytujú ferraty na Skalke, priláka na zaistené cesty aj 200 ľudí denne počas víkendov. Podľa zástupkyne primátora Kremnice Ivety Ceferovej cez pracovné dni v lete navštívilo ferraty zhruba 30-50 ľudí za deň. Za úspech tejto atrakcie svedčí aj množstvo požičaných výstrojov, ktoré ponúka Relax centrum na Skalke. Podľa riaditeľky Zuzany Tileschovej to bolo od začiatku roku 2018 až 1279 setov.

V budúcom roku na via ferrate pribudne ďalšia atrakcia

V súčasnosti sa už podľa Ivety Ceferovej pracuje na výrobe a konštrukcii novej adrenalínovej atrakcie na via ferrate – lanového mostíka. Na kovovom lanovom moste sa návštevníci budú môcť pohybovať vo vzduchoprázdne v hĺbke okolo 20m. Most by mal mať dĺžku 72m. ,,Osadený bude od skaly, ktorá je pri nástupe na via ferratu a končiť bude na vrchole, ktorým sa vystupuje na Výzvu,“ približuje Ceferová. Na vybudovanie sa poskladali mesto Kremnica, OOCR Stredné Slovensko a súkromný sektor.

 

Veronika Chrienová

 

Zdieľať tento príspevok.