Najbližšie udalosti v Kremnici

máj
12
Pi
2017
Akropola dance Friday – párty hity 1980 – 2017 @ Akropola Kremnica
máj 12 @ 21:00 – máj 13 @ 3:00


O májovú tancovačku sa postarajú známi kremnickí DJ´s
DJ Mojžo Tomáš Mojžo Mojžiška
&
DJ Šampón Branislav Šampónik Debnárik
&
Captain Morgan za 1€ ! ou

Print Friendly, PDF & Email
máj
13
So
2017
Výstava súkromnej zbierky Salvadora Dalího @ Galéria NBS-MMM Kremnica
máj 13 @ 9:00 – aug 13 @ 16:30

NBS – Múzeum mincí a medailí Kremnica  a Art Expo International

pozývajú na výstavu  súkromnej zbierky originálnych diel

SALVADORA DALÍHO
JA SOM SURREALIZMUS!

13. 5. – 13. 8. 2017 ● Galéria NBS – MMM
Štefánikovo nám. 33/40, Kremnica

NBS – Múzeum mincí a medailí Kremnica v spolupráci s Art Expo International pripravili unikátny výstavný projekt, predstavujúci súkromnú zbierku originálnych diel velikána svetového surrealizmu Salvadora Dalího.

Výstava prezentuje zaujímavú kolekciu viac ako 80 originálnych diel Salvadora Dalího. Dalí, ktorý o sebe vyhlasoval „Ja som surrealizmus“, bol nesmierne talentovaným a plodným umelcom. Popri maľbe sa venoval sochárstvu, filmu, dizajnu, navrhoval šperky, nábytok, divadelné kostýmy, písal a ilustroval knihy. Túto umeleckú všestrannosť dokumentuje aj aktuálna výstava, ktorá predstaví predovšetkým rôzne rarity z tvorby Salvadora Dalího – od litografií cez serigrafie, tapisérie, maľbu na porcelán a práce z oblasti dizajnu, až po modely poštových známok a medaily.

Dalího diela znázorňujú predovšetkým jeho teórie a myšlienky. Považoval za dôležité nezobrazovať videné, ale to, čo cítime, čo si myslíme, hoci bez toho, aby sme si to uvedomovali. Výstava by nám mala poodhaliť a pomôcť pochopiť spôsob, akým Dalí špecifickým umeleckým jazykom zhmotňuje svoj pohľad na veci a dáva im podobu vyobrazení, často s nádychom nehmotna. Divák ich však zreteľne cíti. Za hranicou toho, čo možno vnímať očami, existuje široká paleta niečoho nevysloviteľného, no omnoho dôležitejšieho ako to, čo vidíme. Toto tajomstvo a záhada nás priťahuje a núti uvažovať o základných otázkach života. Dalího tvorba je viac o premýšľaní a predstavivosti, než o videní.

Dalího tvorba, ako každé dielo génia, má svoje dôležité miesto aj v súčasnosti, pričom jeho úvaha: „Myslím, že sa dnes nachádzame v stredoveku, jedného dňa však príde renesancia,“ sa stáva stále aktuálnejšou práve v kontexte čoraz väčšieho nedostatku duchovna a straty individuality človeka v modernom svete. Dali napísal: „Cez všetky tie storočia si Leonardo da Vinci a ja podávame ruky“. A my by sme si mali podať ruku s naším súčasníkom, ktorý nás svojím umením núti premýšľať a pokúša sa zmeniť náš svet k lepšiemu.

Kurátor výstavy: Vassili Kessaouri, Art Expo International

Otvorené denne: 9.00 – 16.30 h (12.30 – 13.00 h / obedná prestávka)

Vstupné na výstavu:

• dospelí / 5 €
• deti, študenti, dôchodcovia, ZŤP / 3 €
• rodinné vstupné / 10 € + 1 €/dieťa
• deti do 6 rokov / 0 €

Print Friendly, PDF & Email
Zabehni Barborke zdravie
máj 13 @ 15:00

Milí priatelia športu

Dovolujeme si vás pozvať na 6. ročník športovo-charitatívnej akcie Zabehni zdravie. Podujatie za svoju 5 ročnú históriu vyzbieralo takmer 10000 Euro, ktoré išli vždy na charitatívne účely, vždy konkrétnej osobe. Tohtoročný beh bude venovaný Barborke Frimlovej z Kremnice, mladej dáme ktorá trpí DMO.

Detaily podujatia budeme upresňovať na FB stránku, zatiaľ je isté že sa pôjde na rovnakej trati cez centrum mesta Kremnica v dĺžke 5,4 km, že podujatie ponúkne aj kultúrne vyžitie na bližšie upresnenej After Party a že spoločnými silami pomôžeme tam, kde je pomoc nevyhnutná.

Preto vás srdešne všetkých pozývame si prísť zabehnúť, podporiť, povzbudiť, zabaviť sa a užiť si prijemné sobotné popoludnie v nádhernom centre mesta Kremnica

Máme prichystané mnohé prekvapenia a novinky, ktoré ako dúfame, pomôžu dotiahnuť na podujatie čo najviac ľudí a vyzbierať čo najviac financií

Tešíme sa na vašu účasť!!!!!

Info na slovenskej bežeckej stránke :
http://beh.sk/pretek/zabehni-barborke-zdravie/

Print Friendly, PDF & Email
KONCERT SPEVÁCKEHO ZBORU SLOVENSKÝCH UČITELIEK OZVENA @ Kostol sv. Kataríny, Mestský hrad Kremnica
máj 13 @ 17:00

 

Spevácky zbor slovenských učiteliek OZVENA a NBS – Múzeum mincí a medailí pripravujú koncert v Kostole sv. Kataríny na Mestskom hrade v Kremnici,  v sobotu  13. mája 2017,  o 17.00 hod.
Spevácky zbor slovenských učiteliek OZVENA nadväzuje na činnosť Spevokolu bratislavských učiteliek, prvého amatérskeho ženského speváckeho zboru na Slovensku, ktorý vznikol v roku 1946. V roku 1971 sa zbor pretransformoval na terajšiu OZVENU a bol začlenený d organizačnej štruktúry Domova SZSU v Trenčianskych Tepliciach pod garanciou Ministerstva školstva SR. Od roku 1994 je umeleckým vedúcim a dirigentom Doc. PaedDr. Sergej Mironov, CSc.
Ozvena sa za desaťročia svojej činnosti prepracovala do absolútnej špičky medzi slovenskými ženskými zbormi. Vo svojom repertoári prezentuje sakrálne a svetské skladby, diela klasických a súčasných autorov, úpravy ľudových piesní atď.
V rámci sústredenia v regióne sa OZVENA predstaví koncertom aj v Kostole sv. Kataríny v Kremnici.

………………………………………………………………………………………………………………………………….

Vstup na koncert je voľný

Print Friendly, PDF & Email
máj
14
Ne
2017
26.ročník Festival Jána Levoslava Bellu @ Zechenterova záhrada Kremnica
máj 14 @ 14:00
máj
18
Št
2017
Piknik bazárik @ Zechenterova záhrada Kremnica
máj 18 @ 15:00 – 18:00
máj
19
Pi
2017
Thomas Puskailer: Po Slovensk(i)y Tour – Kremnica @ Kino Akropola
máj 19 @ 20:30 – 22:30

Spevák, skladateľ a muzikálový herec Thomas Puskailer prináša pre fanúšikov po velmi úspešnom #UNPLUGGEDTOUR 2016 v tomto roku 2017 celkom nové koncerty v slovenčine „Po Slovensk(i)y Tour“

Na tvorbu slovenských textov si prizval renomovaného textára Martina Sarvaša. Thomas si tuto spoluprácu nevie vynachváliť. Oceňuje jeho prehľad o hudobnom svete a vzájomnú tvorbu považuje za veľkú výzvu. Martin Sarvaš je na Slovensku pojem. Na konte má spoluprácu s kapelami Tublatanka, Elán, Hex, Metalinda či spevákmi Pavol Habera a Janko Lehotský.

„Počas 90 minutového koncertu, budem spievať známe slovenské a zahraničné hity preložené do slovenčiny, ale aj svoje skladby. Veľmi sa na to teším. Tým nechcem povedať, že s angličtinou úplne končím, len to chcem teraz skúsiť trochu inak” hovorí Thomas.

Print Friendly, PDF & Email
máj
20
So
2017
Noc múzeí a galérií
máj 20 @ 0:00 – 0:00
Guľky v Zechenterke
máj 20 @ 13:00
máj
21
Ne
2017
Deň rodiny 2017 @ Zechenterova záhrada Kremnica
máj 21 @ 15:00