Najbližšie udalosti v Kremnici

sep
20
St
2017
Hudba a každodenný život v meste Kremnica – prednáška @ Akropola Kremnica
sep 20 @ 18:00

Kremnica nebola len dôležitým priemyselným centrom, ale aj slávnym strediskom kultúrneho života. Významnú úlohu v jeho dejinách zohrala takisto hudba. Narodili sa a pôsobili tú mnohí význační hudobní skladatelia. Ako vyzeral ich život, aké skladby skladali a prezentovali, aké nástroje používali a ako vyzeral ich každodenný život sa dozviete na prednáške spojenej s projekciou a prezentáciou audio záznamov Daniela Haasa Kianičku 20. septembra 2017 o 18. hod. v kine Akropola v Kremnici.

Print Friendly, PDF & Email
sep
22
Pi
2017
AKROPOLA OLDIES PARTY
sep 22 @ 21:00
sep
24
Ne
2017
FRAGILE @ Akropola Kremnica
sep 24 @ 18:00 – 20:00


Najlepšia slovenská a´capella skupina prinesie do Kremnice nielen nový program, ale aj nové tváre a hlavne nové hlasy!!
https://www.facebook.com/fragile.sk/?fref=ts

Predpredaj:
Informačné centrum Kremnica http://www.visitkremnica.com/kontakt/
a Ticketportal
12€

Print Friendly, PDF & Email
sep
26
Ut
2017
Beh na Kalváriu 2017
sep 26 @ 13:00

OZNAM :

Podujatie je preložené kvôli nepriaznivému počasiu na 26.9.2017.


 

 

 

Print Friendly, PDF & Email
sep
28
Št
2017
Dni európskeho kultúrneho dedičstva – JAZZOVÝ KONCERT
sep 28 @ 18:00

NBS – Múzeum mincí a medailí pripravuje pri príležitosti Dní európskeho kultúrneho dedičstva Jazzový koncert v Kostole sv. Kataríny na Mestskom hrade v Kremnici dňa 28. septembra 2017,
t. j. štvrtok  o 18.00 hodine.

 

DNI EURÓPSKEHO KULTÚRNEHO DEDIČSTVA sú pravidelným podujatím, do ktorého sa zapája NBS – Múzeum mincí a medailí rôznymi formami sprístupňovania, prezentovania a propagovania svojich expozícií verejnosti. Tohtoročná téma Pamiatky a príroda: Krajina možností sa priam ponúka pre tvorivú dielňu amatérskych fotografov Kremnica okom objektívu ktorú pripravuje Knižnica Jána Kollára v Kremnici v spolupráci s NBS – Múzeum mincí a medailí v Kremnici. Areál Mestského hradu s krásnymi pohľadmi na historickú Kremnicu a jej okolitú prírodu sa stane inšpiráciou a modelom pre fotografov. Kostol sv. Kataríny sa pri príležitosti DEKD stane koncertnou sálou pre JAZZOVÝ KONCERT. Tento hudobný žáner predstavia študenti a absolventi Hudobnej a umeleckej akadémie Jána Albrechta v Banskej Štiavnici. Po koncerte bude sprístupnená výstava výsledkov tvorivej dielne amatérskych fotografov.

Srdečne Vás na koncert  pozývame!

Vstup na koncert je voľný

………………………………………………………….

NBS – Múzeum mincí a medailí Kremnica

Mestský hrad, Zámocké nám. 568/1, 967 01 Kremnica

www.muzeumkremnica.sk

www.facebook.com/muzeumKremnica

 

Print Friendly, PDF & Email
sep
29
Pi
2017
OLDIES PARTY
sep 29 @ 21:00
sep
30
So
2017
SVETOVÝ DEŇ TURIZMU V KREMNICI
sep 30 @ 9:00
Cuki Luki film @ Akropola Kremnica
sep 30 @ 19:00

Cuky Luky Film Vám povypráví příběh začátku ztřeštěného kamarádství, které je navždy změní. Cuky (Peťa Polnišová) je neuznaná video-bloggerka, která

touží po slávě a Luky (Zuzana Šebová) je naopak celebrita na výsluní, která má vše, co by si člověk mohl přát. Jedna věc ale přecejen chybí a tou je láska. Aby

Luky získala muže svých snů, musí z obyčejné ženy z lidu vytvořit Miss. Co se však stane, když tou obyčejnou ženou bude právě expertka přes trapasy – Cuky?

Print Friendly, PDF & Email
okt
1
Ne
2017
Celoslovenská výtvarná súťaž: Rodina bez cigariet 6. ročník
okt 1 @ 9:00 – nov 20 @ 9:00

Občianske združenie Rodina a spoločnosť organizuje aj pre školský rok 2017/2018 ďalší ročník výtvarnej súťaže: Rodina bez cigariet 6. ročník.

Úlohou je vytvoriť výtvarnú prácu zameranú na nasledovné témy:

– zdravý životný štýl
– ako chcem tráviť voľný čas
– prezentovať negatívny postoj k fajčeniu resp. k iným návykovým látkam

V tomto ročníku, sú tri kategórie pre žiakov ZŠ a ZUŠ z celého Slovenska, opäť s veľkou nádielkou výherných cien – chytré telefóny, kalkulačky,  USB disky, trička, farbičky.

4. kategória: je celoslovenská výtvarná súťaž, kde o víťazoch rozhoduje porota na čele s predsedom spolku Skalických výtvarníkov a riaditeľom Záhorskej galérie Jána  Mudrocha v Senici PhDr.  Štefanom Zajíčkom . Celkovo sa ohodnotí       prvých 20 miest!

5. kategória: je celoslovenská internetová súťaž, zameraná na propagáciu projektu, kde rozhoduje o víťazovi verejnosť v internetovom hlasovaní.  Opäť prvých           800   súťažných prác prijatých do 4. kategórie usporiadateľ pridá         do  internetovej súťaže.  Hlasovanie bude prebiehať na webovej stránke          www.rodinabezcigariet.sk , alebo pre  používateľov Facebooku:             www.facebook.com/RodinaBezCigariet .

6. kategória – novinka v tomto ročníku: cieľom v tejto kategórií je navrhnúť logo    pre projekt,  to znamená vytvoriť jednoduchý obrázok, ktorý by slúžil ako    podklad pre reklamné materiály a webstránku.

Presné pravidlá súťaže a bližšie informácie o súťaži si záujemcovia môžu pozrieť na našich webových stránkach, alebo na Facebookovom profile.  Naším cieľom je propagovať Národnú protidrogovú stratégiu Slovenskej republiky     a  poukázať na závažný spoločenský problém užívania návykových látok medzi    čoraz mladšou skupinou detí.

Súťaž je realizovaná s finančnou podporou Ministerstva zdravotníctva SR – v rámci účelovej dotácie na podporu protidrogových aktivít pre rok 2017

 

Print Friendly, PDF & Email
okt
2
Po
2017
Kremnické jablko 2017 @ MsKS Kremnica
okt 2 @ 9:00 – okt 6 @ 16:00

Tradičné ukončenie záhradkárskeho roka sa slávnostne otvorí pre širokú verejnosť v stredu 4. októbra o 15.30 vo veľkej sále Mestského kultúrneho strediska. Hlavnými organizátormi sú mesto Kremnica a Slovenský zväz záhradkárov ZO Kremnica. Výstava ovocia a zeleniny je súťažná, exponáty sú rozdelené do viacerých kategórií.

Hlavnou kategóriou sú jablká. Tie najkrajšie v minulosti postupovali aj na celoslovenské súťaže a reprezentovali náš región. Tvoria na výstave najpočetnejšiu kategóriu. Súťaží sa aj o najkrajšie hrušky a drobné ovocie. Pomaly prestáva byť raritou sladké dozreté hrozno, neskoré maliny či jahody alebo rôzne druhy exotického ovocia. Vlani sa veľkej obľube tešila zelenina, ktorá sa na výstave prezentovala v hojnom počte. Rok ovocinárom veľmi nežičil, no zelenine naopak. V posledných rokoch sa k ovociu a zelenine pridali destiláty, domáce vína, či likéry. Odborná porota hodnotí ich kvalitu veľmi pozitívne.

Najpôsobivejšou kategóriou na výstave bývajú aranžmány. Sú veľmi obľúbené najmä u detí základných a materských škôl. Tvorivé možnosti sú tu neobmedzené a návštevníci môžu z roka na rok odivovať stále ich nové a nevšedné nápady. Aj tentokrát bude možnosť zahlasovať za najpôsobivejší exponát, ktorý na záver získa Cenu diváka. Spomedzi hlasujúcich sa vylosuje jeden šťastlivec, ktorý získa vecnú cenu.

Záujemcov – vystavovateľov, ktorí prinesú svoje produkty prosíme, aby rešpektovali harmonogram zberu. Exponáty treba priniesť a tiež zobrať späť v čase na to určenom. Upozorňujeme, že súťažné ovocie a tiež zelenina májú byť len šetrne očistené, nie umyté či vyleštené. Pri zbere exponátov budú aj tento rok skúsení záhradkári, ktorí ochotne poradia pri určení odrody najmä pri jablkách a hruškách.

Výstava ovocia a zeleniny Kremnické jablko sa uskutoční prvý októbrový týždeň. Dúfame, že produkty našich záhrad dovtedy ešte nezasiahne prvý mráz a jeseň bude slnečná a pekná. Na pestrú prehliadku jej plodov vás všetkých srdečne pozývame.

Print Friendly, PDF & Email