Najbližšie udalosti v Kremnici

okt
1
Ne
2017
Celoslovenská výtvarná súťaž: Rodina bez cigariet 6. ročník
okt 1 @ 9:00 – nov 20 @ 9:00

Občianske združenie Rodina a spoločnosť organizuje aj pre školský rok 2017/2018 ďalší ročník výtvarnej súťaže: Rodina bez cigariet 6. ročník.

Úlohou je vytvoriť výtvarnú prácu zameranú na nasledovné témy:

– zdravý životný štýl
– ako chcem tráviť voľný čas
– prezentovať negatívny postoj k fajčeniu resp. k iným návykovým látkam

V tomto ročníku, sú tri kategórie pre žiakov ZŠ a ZUŠ z celého Slovenska, opäť s veľkou nádielkou výherných cien – chytré telefóny, kalkulačky,  USB disky, trička, farbičky.

4. kategória: je celoslovenská výtvarná súťaž, kde o víťazoch rozhoduje porota na čele s predsedom spolku Skalických výtvarníkov a riaditeľom Záhorskej galérie Jána  Mudrocha v Senici PhDr.  Štefanom Zajíčkom . Celkovo sa ohodnotí       prvých 20 miest!

5. kategória: je celoslovenská internetová súťaž, zameraná na propagáciu projektu, kde rozhoduje o víťazovi verejnosť v internetovom hlasovaní.  Opäť prvých           800   súťažných prác prijatých do 4. kategórie usporiadateľ pridá         do  internetovej súťaže.  Hlasovanie bude prebiehať na webovej stránke          www.rodinabezcigariet.sk , alebo pre  používateľov Facebooku:             www.facebook.com/RodinaBezCigariet .

6. kategória – novinka v tomto ročníku: cieľom v tejto kategórií je navrhnúť logo    pre projekt,  to znamená vytvoriť jednoduchý obrázok, ktorý by slúžil ako    podklad pre reklamné materiály a webstránku.

Presné pravidlá súťaže a bližšie informácie o súťaži si záujemcovia môžu pozrieť na našich webových stránkach, alebo na Facebookovom profile.  Naším cieľom je propagovať Národnú protidrogovú stratégiu Slovenskej republiky     a  poukázať na závažný spoločenský problém užívania návykových látok medzi    čoraz mladšou skupinou detí.

Súťaž je realizovaná s finančnou podporou Ministerstva zdravotníctva SR – v rámci účelovej dotácie na podporu protidrogových aktivít pre rok 2017

 

Print Friendly, PDF & Email
okt
13
Pi
2017
ORA ET ARS VIATOR SKALKA PUTUJÚCA @ Galéria MMM
okt 13 @ 8:00 – nov 24 @ 16:00
okt
28
So
2017
XIV. MEDZINÁRODNÉ SYMPÓZIUM MEDAILÍ KREMNICA 2017
okt 28 2017 @ 15:00 – jan 31 2018 @ 16:00
ĽND – Ženský zákon / divadlo @ Akropola Kremnica
okt 28 @ 18:00 – 21:00

Jednoduchý príbeh prerozprávaný čarovným jazykom uja Jozefa-Gregora Tajovského, spracovaný už sto, možno tisíckrát za tých sto rokov rôznymi súbormi a stále tak neuveriteľne zábavný a divácky príťažlivý.

Inscenácia sa dôstojne popasovala s mottom súboru:
Priatelia všetkých kravín, spojte sa a zaradila sa medzi ostatné úspešné kusy LUNETRDLA: Obvoďák, Raketový vzostup Anči Zbíjačky, Lupcastory, Hamleta, Príjemne krvavý podvečer podvečer, Literárny kabaret atď.

Print Friendly, PDF & Email
okt
30
Po
2017
Haloween party @ Akropola Kremnica
okt 30 @ 16:00 – 18:30
nov
1
St
2017
Mečiar – film @ Akropola Kremnica
nov 1 @ 19:00 – 21:00
nov
4
So
2017
Dámsky víkend s Didianou @ Hotel Golfer
nov 4 celý deň
nov
8
St
2017
Ursiny: Spevník / prezentácia / projekcia @ Akropola Kremnica
nov 8 @ 18:00 – 21:00

Ursiny by sa tento rok dožil 70 rokov.
Pri tejto príležitosti vznikol zaujímavý projekt: vydanie spevníka Dežových piesní.
Knihu Dežo Ursiny: Spevník príde odprezentovať jeden z jej autorov Juraj Havlík, súčasťou prezentácie bude aj hudobné vystúpenie…
https://www.youtube.com/watch?v=zAIVflMV6hA
bližšie o projekte tu: http://bit.ly/2gIZkBA

Po prezentácii bude nasledovať premietnie Dežových autorských dokumentárnych filmov:
Sanitárovci (1980)
Gajdoš Antalík (1982)

„Prelom 70-tych a 80-tych rokov prináša nové dimenzie slovenského dokumentárneho filmu. Medzi dovtedy obchádzané žánre patria aj filmy so sociálno – etnografickým zameraním. A práve tu sa môžu úspešne prejaviť mladí tvorcovia. Tvorivá dvojica Marián Urban – Dezider Ursíny vytvára svoje prvé snímky Sanitrárovci a Gajdoš Antalík. V oboch ide o rezignáciu na významovú deformáciu reality, nové trendy spočívajú v jej neštylizovanom zachytení. Portréty ľudových umelcov sa vyznačujú bezprostrednosťou a plnohodnotnou ľudskou účasťou. Gajdoš Antalík hovorí nielen o sebe a svojej hudbe, ale definuje aj prostredie, ktorého výsostne inšpiruje…“ (zdroj SFU)

príjmite teda pozvanie na pripomienku Dežovho umenia a odkazu :-)
vstupné: 3€

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Print Friendly, PDF & Email
nov
9
Št
2017
Seminár o živote a pôsobení Jozefa Horvátha
nov 9 @ 10:00 – 11:30
PREDNÁŠKA: Kremnica a jej hospodársky a spoločenský význam v stredoveku @ Klub Labyrint
nov 9 @ 16:30 – 18:30