Najbližšie udalosti v Kremnici

apr
29
So
2017
Gonsofus v Tvojom meste Tour @ Kino Akropola Kremnica
apr 29 @ 21:00 – 23:00

Medzinárodný hudobný projekt Gonsofus je výsledkom spolupráce dvojice Sasha Mamaev a Gábor Tokár. Veľa hudobných a kultúrnych vplyvov a jazykov splýva do ich štýlu, ktorý spája žánre ako reggae, dub, hip-hop a elektroniku. Skupina je známa pre unikátne, veľmi energické a živé koncerty, na ktorých iba oni dvaja ovládajú až desať hudobných nástrojov a prostredníctvom loopovania vytvárajú neuveriteľnú show so zvukom celého orchestra. Naživo a na mieste.​ ​
http://www.gonsofus.com/

Pred vydaním nového albumu, Gonsofus vyrazí na turné po slovenských kluboch. Po prvýkrát sa zastavia aj v Akropola Kremnica. Tretia edícia turné s tradičným názvom “Gonsofus v tvojom meste” sa uskutoční v marci a začiatkom apríla. Gonsofus predstaví na koncertoch úplne nové a ešte nehrané pesničky z nového albumu, ktorý duo plánuje vydať tento rok na jar.​ Samozrejme nebudú chýbať ani známe pesničky z albumov „Taking Shape“ (2015) a „Sueno EP“ (2014).
https://www.youtube.com/watch?v=ToJuFt90OHg

Print Friendly, PDF & Email
máj
1
Po
2017
Otvorenie 3. sezóny Barborskej cesty
máj 1 @ 9:00 – 11:00
Prvomájový koncert Dychovej hudby Minciar @ Pešia zóna Kremnica
máj 1 @ 14:00

V pondelok 1. mája 2017 vás pozývame na prvomájový koncert Dychovej hudby Minciar, ktorý sa uskutoční na pešej zóne o 14-tej hodine.

Veríme, že potešíme priaznivcov dychovej hudby a tiež spríjemníme chvíle voľného dňa.

Tešíme sa na stretnutie.

V prípade daždivého počasia sa koncert neuskutoční.

Print Friendly, PDF & Email
máj
3
St
2017
Motivačno-benefičná prednáška Pavla „Hiraxa“ Baričáka @ Mestské kultúrne stredisko Kremnica
máj 3 @ 18:00 – 20:00

Mesto Kremnica Vás pozýva na motivačnú prednášku s benefičným účelom Pavla „Hirax“ Baričáka, autora mnohých bestsellerov, ktorá sa uskutoční v stredu, 3. mája 2017 o 18.00 h v Mestskom kultúrnom stredisku v Kremnici.

Pavel „Hirax“ Baričák sa vo svojej prednáške zameria hlavne na svoje tri motivačné knihy zo série Šlabikárov šťastia. Najväčší dôraz dá na poslednú vydanú knihu: Rodičia deťom, deti svetu. Príde teda na témy sebaprijatia, odpustenia sebe a iným, spoznanie sa, zrkadlenia sa s rodičmi, výchovy zameranej na rešpektovanie detskej duše a určovania hraníc nemocenským prístupom, odbúrania depresívnych stavov, riešenia krízových situácií, otázok „prečo si človek priťahuje nedobrého partnera“, zbavenia sa blokov z detstva, atď.

Hiraxove slová prepojí svojou hudbou kremnická skupina Virvar:
https://www.facebook.com/virvarkremnica/

V prípade záujmu, po prednáške je možnosť dať si podpísať prinesené knihy, či kúpiť si knihy alebo CDčka priamo od autorov.

Vstupné: 3,00 € v predpredaji, 4,00 € v deň konania sa podujatia, predpredaj vstupeniek v pokladni Informačného centra v Kremnici.

https://www.facebook.com/pavel.hirax.baricak/?fref=ts

Print Friendly, PDF & Email
máj
10
St
2017
72. výročie Dňa víťazstva nad fašizmom
máj 10 @ 13:00
máj
11
Št
2017
Ander z Košíc @ Akropola Kremnica
máj 11 @ 18:30
máj
12
Pi
2017
Akordeónová súťažná prehliadka umeleckých škôl @ ZUŠ Kremnica
máj 12 @ 7:00 – 16:30
Akropola dance Friday – párty hity 1980 – 2017 @ Akropola Kremnica
máj 12 @ 21:00 – máj 13 @ 3:00


O májovú tancovačku sa postarajú známi kremnickí DJ´s
DJ Mojžo Tomáš Mojžo Mojžiška
&
DJ Šampón Branislav Šampónik Debnárik
&
Captain Morgan za 1€ ! ou

Print Friendly, PDF & Email
máj
13
So
2017
Výstava súkromnej zbierky Salvadora Dalího @ Galéria NBS-MMM Kremnica
máj 13 @ 9:00 – aug 13 @ 16:30

NBS – Múzeum mincí a medailí Kremnica  a Art Expo International

pozývajú na výstavu  súkromnej zbierky originálnych diel

SALVADORA DALÍHO
JA SOM SURREALIZMUS!

13. 5. – 13. 8. 2017 ● Galéria NBS – MMM
Štefánikovo nám. 33/40, Kremnica

NBS – Múzeum mincí a medailí Kremnica v spolupráci s Art Expo International pripravili unikátny výstavný projekt, predstavujúci súkromnú zbierku originálnych diel velikána svetového surrealizmu Salvadora Dalího.

Výstava prezentuje zaujímavú kolekciu viac ako 80 originálnych diel Salvadora Dalího. Dalí, ktorý o sebe vyhlasoval „Ja som surrealizmus“, bol nesmierne talentovaným a plodným umelcom. Popri maľbe sa venoval sochárstvu, filmu, dizajnu, navrhoval šperky, nábytok, divadelné kostýmy, písal a ilustroval knihy. Túto umeleckú všestrannosť dokumentuje aj aktuálna výstava, ktorá predstaví predovšetkým rôzne rarity z tvorby Salvadora Dalího – od litografií cez serigrafie, tapisérie, maľbu na porcelán a práce z oblasti dizajnu, až po modely poštových známok a medaily.

Dalího diela znázorňujú predovšetkým jeho teórie a myšlienky. Považoval za dôležité nezobrazovať videné, ale to, čo cítime, čo si myslíme, hoci bez toho, aby sme si to uvedomovali. Výstava by nám mala poodhaliť a pomôcť pochopiť spôsob, akým Dalí špecifickým umeleckým jazykom zhmotňuje svoj pohľad na veci a dáva im podobu vyobrazení, často s nádychom nehmotna. Divák ich však zreteľne cíti. Za hranicou toho, čo možno vnímať očami, existuje široká paleta niečoho nevysloviteľného, no omnoho dôležitejšieho ako to, čo vidíme. Toto tajomstvo a záhada nás priťahuje a núti uvažovať o základných otázkach života. Dalího tvorba je viac o premýšľaní a predstavivosti, než o videní.

Dalího tvorba, ako každé dielo génia, má svoje dôležité miesto aj v súčasnosti, pričom jeho úvaha: „Myslím, že sa dnes nachádzame v stredoveku, jedného dňa však príde renesancia,“ sa stáva stále aktuálnejšou práve v kontexte čoraz väčšieho nedostatku duchovna a straty individuality človeka v modernom svete. Dali napísal: „Cez všetky tie storočia si Leonardo da Vinci a ja podávame ruky“. A my by sme si mali podať ruku s naším súčasníkom, ktorý nás svojím umením núti premýšľať a pokúša sa zmeniť náš svet k lepšiemu.

Kurátor výstavy: Vassili Kessaouri, Art Expo International

Otvorené denne: 9.00 – 16.30 h (12.30 – 13.00 h / obedná prestávka)

Vstupné na výstavu:

• dospelí / 5 €
• deti, študenti, dôchodcovia, ZŤP / 3 €
• rodinné vstupné / 10 € + 1 €/dieťa
• deti do 6 rokov / 0 €

Print Friendly, PDF & Email
Zabehni Barborke zdravie
máj 13 @ 15:00

Milí priatelia športu

Dovolujeme si vás pozvať na 6. ročník športovo-charitatívnej akcie Zabehni zdravie. Podujatie za svoju 5 ročnú históriu vyzbieralo takmer 10000 Euro, ktoré išli vždy na charitatívne účely, vždy konkrétnej osobe. Tohtoročný beh bude venovaný Barborke Frimlovej z Kremnice, mladej dáme ktorá trpí DMO.

Detaily podujatia budeme upresňovať na FB stránku, zatiaľ je isté že sa pôjde na rovnakej trati cez centrum mesta Kremnica v dĺžke 5,4 km, že podujatie ponúkne aj kultúrne vyžitie na bližšie upresnenej After Party a že spoločnými silami pomôžeme tam, kde je pomoc nevyhnutná.

Preto vás srdešne všetkých pozývame si prísť zabehnúť, podporiť, povzbudiť, zabaviť sa a užiť si prijemné sobotné popoludnie v nádhernom centre mesta Kremnica

Máme prichystané mnohé prekvapenia a novinky, ktoré ako dúfame, pomôžu dotiahnuť na podujatie čo najviac ľudí a vyzbierať čo najviac financií

Tešíme sa na vašu účasť!!!!!

Info na slovenskej bežeckej stránke :
http://beh.sk/pretek/zabehni-barborke-zdravie/

Print Friendly, PDF & Email