Najbližšie udalosti v Kremnici

feb
15
Št
2018
Výstava: Mať tak o koliesko viac @ Galéria NBS - MMM
feb 15 @ 8:00 – apr 30 @ 16:00

Národná banka Slovenska

Múzeum mincí a medailí                                                                                      Kremnica, 1. 2. 2018

Tlačová správa

Dávid & Ivan Popovič: MAŤ TAK O KOLIESKO VIAC!

Trvanie výstavy:     15. 2. – 30. 4. 2018

Miesto konania:      Galéria NBS – Múzea mincí a medailí

                                        Štefánikovo nám. 33/40, Kremnica

Vernisáž výstavy:   14. 2. 2018 o 15.00 h

NBS – Múzeum mincí a medailí Kremnica pripravilo na začiatok roka 2018 uvedenie multimediálnej výstavy dvojice otca a syna Ivana a Dávida Popovičovcov Mať tak o koliesko viac!, ktorá vznikla podľa úspešného projektu rovnomenného animovaného seriálu a knihy pre deti. Výstava bola premiérovo uvedená v Medzinárodnom dome umenia pre deti Bibiana v Bratislave v lete 2017. Do Kremnice prídu výstavu predstaviť samotní autori. Výstava v galérii múzea bude slávnostne otvorená v stredu 14. februára 201815.00 h. Hostí vernisáže čaká pestré rozprávanie a kreslenie výtvarníka Ivana Popoviča, ako aj ukážka z animovaného seriálu komentovaná Dávidom Popovičom.

Podľa pôvodne útlej knižky o vynálezoch 20. storočia od autora Ivana Popoviča vydanej vlastným nákladom v roku 2001, vytvorili a nakrútili Dávid a Ivan Popovič v koprodukcii s RTVS 52-dielny animovaný seriál, ktorý vznikal v rokoch 2002 až 2015. Je to najrozsiahlejšie dielo v novodobých dejinách slovenského animovaného filmu. Projekt sa stal úspešným aj v zahraničí. Okrem domácich ocenení (Prémia Igric, Slnko v sieti) bol seriál ocenený na medzinárodných festivaloch v Mníchove, Toronte, Soule a Amsterdame. Veselý animovaný seriál mapuje vážne vynálezy 20. storočia, ktoré používame s takou samozrejmosťou, ako keby tu boli odjakživa. Patria k nim žiarovka, telefón, guľôčkové pero, vysávač, mrakodrap, padák, ale aj počítač, platobná karta, či kalkulačka, a mnoho ďalších. Seriál sa drží faktov, no nechýba mu humor a nadhľad.

Dnešná podoba knihy Mať tak o koliesko viac!, ktorá je aj súčasťou výstavy, vyšla v reedícii vo vydavateľstve IKAR v máji roku 2017. Je obohatená o množstvo obrazového materiálu, ktorý výtvarníci pri výrobe filmu počas 13-tich rokov nazhromaždili. Dobové rytiny, unikátne fotografie, koláže, kresby, animácia… Zostávalo však ešte stále veľa materiálov, ktoré sa nedostali ani do televízneho seriálu, ani do  knižky. Rekvizity, pracovné materiály, pohľady do zákulisia výroby seriálu. Autori sa preto rozhodli pripraviť výstavu, kde by boli prepojené všetky zložky do jedného celku. Súčasťou výstavy je aj 13 dielov rovnomenného televízneho seriálu upravených špeciálne pre výstavu do troch vysielacích blokov. Celý projekt je orientovaný rodinne. Ako uvádzajú autori, ich zámerom je, „aby sa deti pýtali, a aby im rodičia odpovedali. Aby okrem zábavy a poučenia, aj spolu komunikovali. Je to zvlášť veľká výzva v dnešnej dobe, keď mobilné technológie ľudí vzdialených zbližujú, ale ľudí blízkych navzájom od seba vzďaľujú.“

Mgr. Janka Kolláriková a autori

Print Friendly, PDF & Email
feb
19
Po
2018
Jarné prázdniny v múzeu @ NBS - Múzeum mincí a medailí Kremnica
feb 19 – mar 10 celý deň
mar
3
So
2018
Posledná husička @ Ringbürgerova pivnica
mar 3 @ 18:00 – 18:00
mar
9
Pi
2018
Benefičný gala večer VI @ Mestské kultúrne stredisko
mar 9 @ 17:00 – 17:00
mar
17
So
2018
Cross country cross – Nightrace – finále Slovenského pohára
mar 17 celý deň
mar
26
Po
2018
Letná noc / divadelný komiks @ Akropola Kremnica
mar 26 @ 19:00 – 21:00

Originálna komédia o generácii štyridsiatnikov – outsiderov, ktorí sa uprostred jednej noci – ale aj uprostred svojich životov a vzťahov – vzájomne spoznávajú a strácajú a míňajú a nachádzajú.
Ľudskosť, sentiment aj ironický cynizmus. A to všetko spoluvytvára dynamicky pulzujúci tok inscenácie. Navyše pripomenie divákom nejeden povedomý moment z ich života.

V hlavných úlohách:
Kristína Farkašová a Marcel Ochránek
ďalej hrajú a naživo muzicírujú: Tomáš Michalčák, Štefan Tomko
http://divadlokomedie.sk/letna-noc-fotogaleria/

Predpredaj: http://www.visitkremnica.com/kontakt/
Predstavenie je vhodné pre divákov od 15 rokov.

Print Friendly, PDF & Email
mar
30
Pi
2018
Raggalution (SLO) koncert @ Akropola Kremnica
mar 30 @ 21:00 – 0:00

Slovinská raggae kapela a jej skvelý live koncert v Kremnici!!
http://raggalution.com/music/

Raggalution are:
Mak Sever – Bass
Luka Bedene – Vocals
Pavel Čebašek – Drums
Žiga Fazarinc – Guitars
Jure Grahek – Keyboards
Leon Slabe – Trumpet and backing vocals
Jernej Jenko – Percussion

entry: fr€€

Print Friendly, PDF & Email
apr
1
Ne
2018
Veľkonočné vajce 2018
apr 1 celý deň

Vrbovskí víťazi vystúpia na Veľkonočnom vajci 1. apríla 2018.

Navyše sa môžete tešiť na predsedu poroty Branislav Jobus! Deň vtákov, ako sa patrí…

Vrbovskí víťazi vystúpia na Veľkonočnom vajci 1. apríla 2018.

Navyše sa môžete tešiť na predsedu poroty Branislav Jobus! Deň vtákov, ako sa patrí…

 

Print Friendly, PDF & Email
máj
21
Po
2018
Horúca sprcha @ Akropola Kremnica
máj 21 @ 19:00 – 22:00

HORÚCA SPRCHA neponúka stopercentne osvedčené rady na vyriešenie manželskej krízy, ale bez ohľadu na vek a teplotu v sále (ako aj na teplotu vo vzájomných partnerských vzťahoch) dokáže diváka osviežiť a pobaviť.

VSTUPNÉ: 15€

Obsadenie:
Zuzana Tlučková, Peter Kočiš, Marcel Ochránek, Přemek Boublík, Katarína Ivanková, Thomasa Puskailer a Jakub Lorencovič.

 

Print Friendly, PDF & Email
júl
20
Pi
2018
Cechové hody kremnické – 28. Kremnický jarmok
júl 20 – júl 21 celý deň

Cechové hody kremnické – 28. Kremnický jarmok sa uskutoční v dňoch 20. – 21. júla 2018 v centre mesta na Štefánikovom námestí, Námestí SNP, Ulici Jula Horvátha a Ulici Jána Kollára.

V tomto roku sa bude celé podujatie niesť v stredovekom duchu podobne ako pred dvomi rokmi. Centrom ukážok stredovekých zvykov, bojového umenia, tvorivých dielní a remesiel ako aj stredovekej zábavy sa stane Štefánikovo námestie. V priľahlej uličke Jána Kollára sa predstavia so svojimi výrobkami najmä súčasní remeselníci.

Tradičný jarmok so sortimentom spotrebného a bežného tovaru sa uskutoční pod Dolnou bránou na Námestí  SNP a priľahlej Ulici Jula Horvátha.

Záujemcovia o predaj na Kremnickom jarmoku si už môžu podávať prihlášky na predpísanom tlačive. Podmienkou pre zaevidovanie prihlášky je kompletne a správne vyplnené tlačivo.

Organizátor 28. Kremnického  jarmoku si vyhradzuje právo výberu predajcov a ich umiestnenia do jednotlivých zón a lokalít. Do zón Štefánikovho námestia budú uprednostnení najmä remeselníci a predajcovia ponúkajúci svoje vlastné výrobky.

Cenník platieb za predajné miesto
Žiadost_KJ-2018

Kontakt a bližšie informácie (predajcovia): Svetlana Šverhová

svetlana.sverhova@kremnica.sk, telefón: 0910 998 836, 0915 805 359

Print Friendly, PDF & Email