Chodník cez Gróbňu opäť spirechodnený

Zarastený chodník medzi Kremnicou a Krahulami cez Gróbňu v ostatných dňoch spriechodnili a označili Mestské lesy Kremnica. Riaditeľ MLK Karol Mutňanský: “robíme to v súlade s aktivitami, ktoré majú priblížiť les a okolie Kremnice návštevníkom mesta ale aj jej obyvateľom so záujmom o dôvernejšie poznávanie nášho prírodného prostredia.” Odkaz a navedenie na chodník sa bude nachádzať na centrálnom smerovníku /pri medveďoch/.  Značenie na Zámockom námestí, vlastný chodník stúpa od záhradiek cez železničnú trať,  bývalý štart Bielej stopy až ku kostolu na Krahuliach. Bude značený zelenou miestnou značkou.

“Chodník je veľmi vhodný na rodinnú prechádzku, vzhľadom na prevýšenie cca 350 m bude asi častejšie využívaný v smere z Krahúl do Kremnice” hovorí Mutňanský. Na trase budú rozmiestnené aj drevené smerovníky  o ktorých dúfa, že nejaký čas vydržia na mieste. Približný čas na prechod z Krahúl do Kremnice bude asi 1: 15 hod. a z Kremnice na Krahule asi 1: 45 hod. Z chodníka sa bude dať odbočiť na Krahulský štít /958 m.n.m/.

“Všetkým, ktorí sa rozhodnú pre túto staronovú vychádzku, sa otvoria krásne výhľady na mesto a okolie prajeme pekné zážitky,” uzatvára Karol Mutňanský.

Zdieľať tento príspevok.