Kremnická veža 2011

8.1.2011 sa v vo veľkej sále MsKS po roku zišli milovníci kráľovskej hry, aby si svojím umením pripomenuli 18. výročie vzniku samostatnej Slovenskej republiky.

Za čiernobielymi doskami, na ktorých netrpezlivo postávali drevené armády sa stretlo 41 borcov s veľkej časti Slovenska. Čo je potešiteľné, že jednu štvrtinu tvorili žiaci, ktorý sa tak rozhodli opustiť populárne počítače a rozdali si to ako sa hovorí na živo. Turnaj zahájila patrónka turnaja a primátorka mesta Zuzana Balážová. Pri otvorení venovala pani primátorka prítomným niekoľko milých slov na uvítanie a najmladšej účastníčke, Adriane Krivkovej s Martina, vecný dar. Potom sa to začalo – všetci prítomný sa počas 9 kôl a piatych nasledovných hodín do seba pustili. O pätnástej hodine bolo jasné že víťazom sa stal Miroslav Kaniansky s Prievidze pred Jozefom Kanošom s Pohorelej. Tretí skončil Jozef Trebuľa s Junioru Banská Bystrica . Vďaka štedrým sponzorom boli aj ocenený ďalší hráči. V kategórii do 1900Elo vyhral Michal Pilátik zo Žiliny, do 1750 Elo Viliam Priwidzer z Handlovej a v kategórii do 1550 Elo sa najlepšie umiestnil Marian Šimo z Martina . Pamiatku si odniesli aj najlepší senior Dušan Galbavý s zo Žiliny, naj žiakom sa stal Peter Kánoš s Pohorelej. V kategórii žien si palmu výťastva odniesla Adriana Krivková s Martina.

Na záver poďakoval organizátorom predseda Krajského Šachového zväzu pán Jozef Kánoš. Mne dovoľte aby som poďakoval tým ktorý štedrou rukou pomohli podujatiu – naším milým sponzorom . Šachový turnaj finančne alebo materiálne podporili : Zuzana Balážová primátorka mesta , mesto Kremnica, Miloš Drugda, Hotel Centrál p. Silvester Truban, Súkrodev p. Štefan Drozd, papiernictvo p. Králik, Mincovňa Kremnica, T-mobile p. Erik Sekaj, Hračky – p. Mária Michalková , p. Miloš Lacko, p. Ivan Kraml, p.Maroš Kraml, p. Dušan Karaska, p. Tibor Ferenčík –chata na Skalke, p. Puskailer, p.Jaroslav Wollner, p. Norbert Boldiš. Všetkým ďakujeme a tešíme sa na spoluprácu v roku 2012.

Norbert Boldiš

Zdieľať tento príspevok.