Pohár firiem venovaný Saške Wagnerovej

Pohár firiem venovaný Saške Wagnerovej

V dňoch 18. a 19. novembra sa uskutočnil už 8. ročník halového futbalového turnaja „Pohár firiem 2011“. Piatok už tradične patril žiakom základných škôl. Tohto roku sa do súboja o pohár mesta Kremnice zapojili tri základné školy. Základná škola Angyalova, Základná škola Ul. P. Križku a Základná škola s materskou školou Jastrabá.

Po niekoľkohodinovom zápolení si palmu víťazstva a „pohár Mesta Kremnice“ odniesla Základná škola Angyalova, strieborné medaily si vybojovali žiaci so Základnej školy Ul. Pavla Križku. Pekné tretie miesto obsadili zástupcovia Jastrabej.

V sobotu sa začal o 10,00 hod. hlavný turnaj. Začiatok začal ako vždy slávnostným výkopom. Tento krát slávnostný výkop previedla Kremničanka, ktorá sa za posledné dva roky najviac objavovala na stránkach slovenských médií. Naším hosťom bola Saška Wagnerová. Vysoká koncentrácia mužov a prirodzená hanblivosť spôsobili, že slávnostný výkop nakoniec musela previesť jej mamička Zuzka Drexlerová.

A potom to začalo. Prítomné družstvá sa do seba pustili čo im sily stačili. Pod pozorným okom hlavného a jediného rozhodcu pána Pažouta bojovali o putovný „pohár Firiem“. Po niekoľkohodinových urputných bojoch si najcennejšiu trofej odniesli chalani s Interu Horná Ves. Druhá skončila Stará Kremnička a bronz si odniesli elektrikári s firmy Elektro Daniela Frieberta. Po prvý krát udelili organizátori cenu Fair Play družstvu Janovej Lehoty.

Chalani s Interu Horná Ves predviedli nie len kvalitné futbalové umenie ale dokázali, že majú dobré srdce a vydražili aj tričko s US OPEN 2010 s podpismi svetových tenistiek, aby pomohli malej Saške. Chalani ďakujeme.

Na záver je nutné poďakovať sponzorom – mestu Kremnica, firme ŽHS, pánovi Jozefovi Tomčánimu, MUDr. Kukolíkovi poslancovi VUC, pánovi Liptákovi trénerovi ženskej tenisovej reprezentácie, pani Márii Michalkovej hračkáreň a papiernictvo, pánovi Bérešovi s Ciklosanté, p. Martinovi Varhaňovskému z Vinotéky Biely bocian, pánovi Roobovi z Banského múzea, pánovi Milošovi Lackovi.

Na záver mi prezradil jeden s účastníkov, že „Pohár firiem“ je najdlhšie trvajúci turnaj a že dúfa, že vydrží aspoň do 10 ročníka. Tak si držme palce. Samozrejme mi dovoľte na záver zaželať malej Saške už len samé zdravie a šťastie.

Norbert Boldiš

Zdieľať tento príspevok.