Vianoce v NBS – múzeu mincí a medailí Kremnica

Vianoce v NBS – múzeu mincí a medailí Kremnica

NBS – Múzeum mincí a medailí Kremnica, Mesto Kremnica a OZ Kremnica nad zlato srdečne pozývajú na už tradičný Vianočný koncert v Kostole sv. Kataríny, ktorého sviatočnú atmosféru budú aj tento rok dotvárať vianočné minitrhy v areáli Mestského hradu v Kremnici.

Vianoce ako sviatočné dni pokoja a lásky sú plné symbolov, medzi ktoré patrí aj hviezda. Hviezdy v prenesenom význame slova budú tohto roku účinkovať na Vianočnom koncerte, na ktorý Vás srdečne pozývame. Marián Varga a Moyzesovo kvarteto sa predstavia štvrtú  adventnú nedeľu  dňa 18. decembra 2011  o 18.00 hodine v Kostole sv. Kataríny.

Vstupné na koncert:  5 € pre dospelých / 3 € pre študentov a seniorov. V prípade záujmu o zakúpenie vstupeniek vopred, môžete tak urobiť v expozíciách múzea v čase ich otváracích hodín do 14. decembra 2011 (streda). V nedeľu 18. decembra 2011 bude predaj vstupeniek len v  Kostole sv. Kataríny. Informácie o predpredaji: expozícia Líce a rub peňazí, tel. 045/6780308, Mestský hrad, tel. 045/6743968, výstava Cesty zberateľstva v umení 15. – 18. storočia, tel. 045/6744165.

V areáli hradu sa  už pred koncertom od 15.00 hodiny budú prezentovať so svojimi výrobkami šikovní výrobcovia na hradných vianočných minitrhoch, kde určite nájdete vhodný malý darček pre Vašich blízkych, na zohriatie bude pripravený vianočný punč. Vstup na trhy je voľný.

Podujatie podporili Mesto Kremnica, Elba, a. s., Kremnica, Mincovňa Kremnica, š. p., Kremnická banská spoločnosť, s. r. o.

Príďte načerpať vianočnú atmosféru do múzea!

Prajeme Vám príjemné prežitie vianočných sviatkov! Nech Vaše hviezdy v podobe blízkych ľudí vysielajú energiu lásky a pochopenia, z ktorej budete čerpať silu v novom roku 2012…

Zdieľať tento príspevok.