Zabehnite pre zdravie Sašky Wágnerovej

Mestský klub lyžiarov (MKL) Kremnica usporiada na Skalke v sobotu, 12. mája 2012 charitatívne preteky v atletickom cross-country behu pod názvom „Zabehnite Saške zdravie“.

Hlavnou myšlienkou podujatia je získanie finančných prostriedkov pre malé dievčatko Sašku Wágnerovú z Kremnice, ktorá podstúpila v USA operáciu a lieči sa na ťažké nádorové ochorenie neuroblastóm. Autorom myšlienky zorganizovať tieto preteky a hlavnou postavou organizačného tímu je aktívny lyžiar-bežec, člen slovenského reprezentačného družstva do 23 rokov, aktuálny majster SR v šprinte mužov 2012 Martin Kapšo. Výťažok zo štartovného pretekárov i príspevkov sponzorov poputuje na účet chorej Sašky Wágnerovej.

Preteky sú určené pre všetkých rekreačných i pretekárskych bežcov a bežkyne bez rozdielu veku. Pobežia sa dve trate – 5 km (hobby) a 10 km (profi). Vyhodnotené budú dve kategórie, do 39 rokov a 40-ročných a starších. Prihlásiť sa je možné mailom na adresu: branislav.grossmann@gmail.com alebo na tel. č. 0905 103410 do 12. mája, štartovné pre účastníkov je 5 eur. Hromadný štart sa uskutoční o 11:00 hod na Lyžiarskom bežeckom štadióne Rudolfa Čillíka, prezentácia bude do 10:00 hod. Bližšie informácie a propozície prinesie www.mklkremnica.sk.

Jozef Mecele

Zdieľať tento príspevok.