Ďalšia nevšedná májová noc na mestskom hrade v Kremnici

Ďalšia nevšedná májová noc na mestskom hrade v Kremnici

V sobotu 19. mája 2012 sa o 19. hodine otvorili brány Mestského hradu v Kremnici, aby privítali návštevníkov na Noci múzeí, ktorá už tradične predstavuje múzeum netradičným spôsobom.

Tohtoročná Noc múzeí sa začala nevšedne premietaním priameho prenosu semifinálového hokejového zápasu Slovensko – Česko z MS v Helsinkách. Večer pokračoval v skvelej atmosfére pestrým programom počnúc vystúpeniami malých klaunov zo ZUŠ J. L. Bellu v Kremnici a kúzelníka MELIESA, ktorý pripravil pre deti množstvo magických prekvapení. Divadelnou hrou Anička a pekelníci sa predstavili malí divadelníci z detského súboru HáVeď z Hornej Vsi pri Kremnici. Malí návštevníci podujatia sa mohli zapojiť do hry a po splnení všetkých úloh získali zaslúženú odmenu – platničku na ručnú razbu, z ktorej im razič vyčaroval spomienkovú mincu.

Prehliadky Kostola sv. Kataríny boli venované 20. výročiu sprístupnenia kostola v roku 1992 po rozsiahlej rekonštrukcii trvajúcej takmer dve desaťročia. 20 rokov od svojho nainštalovania oslavoval tiež kráľovský hudobný nástroj – organ, ktorý znel počas prehliadky kostola, aj v rámci nočného koncertu, na ktorom sa predstavili Miriam Žiarna (spev), Zuzana Záhradníková (organ) a Rastislav Adamko (husle). Hudba v podaní žiakov ZUŠ J. L. Bellu spríjemnila návštevníkom aj prehliadku ďalšej z expozícií Mestského hradu – karnera. Zároveň boli počas celého večera pre návštevníkov pripravené obľúbené atrakcie ako ryžovanie zlata, ručná razba mincí, lukostreľba alebo tvorivá dielňa pre deti.

Noc múzeí sa aj tento rok stretla s priazňou širokej verejnosti. Chceme sa preto poďakovať všetkým návštevníkom, ktorí spolu s účinkujúcimi vytvorili tak príjemnú atmosféru a z návštevy múzea pomohli urobiť skutočne nevšedný zážitok.

Tešíme sa na ďalšie stretnutia v múzeu počas letných podujatí!

NBS – Múzeum mincí a medailí Kremnica

Zdieľať tento príspevok.