Capalest 2012 – LES TROMANO – S ozvenou po celej Európe

Capalest 2012 – LES TROMANO – S ozvenou po celej Európe

10. augusta 2012 začína festivalová cesta regiónom s francúzskym hudobným telesom LES TROMANO v koncertnom programe „S ozvenou po celej Európe.“ Festivaloví umelci tohtoročného festivalu poézie, divadla a hudby Capalest 2012 sa predstavia v niekoľkých mestách Banskobystrického samosprávneho kraja.

Toto hudobné teleso tvoria mladí sólisti z najprestížnejších filharmónií Európy, ktorí kombinujú hudbu veľkých európskych skladateľov a nám prinesú prierez svetovej hudby rôznych kultúr a kontinentov od roku 1920 po súčasnosť.

LES TROMANO primiešali do svojho hudobného programu hudbu napísanú pre balet dvoch ruských skladateľov, ktorí poznačili 20. storočie a ktorí sa bili za slobodu umenia: Dmitrij D. Šostakovič a Sergej S. Prokofiev. Ich hudba sa bude striedať s hudbou západu a latinskými rytmami. Strhnutí emóciami si diváci pocestujú časom a kontinentmi, kde bude vznikať melanž cigánskej, židovskej, španielskej, francúzskej a škandinávskej kultúry.

Nad 10. ročníkom Capalestu v Banskej Štiavnici a Capalestu v regióne prevzal záštitu predseda BBSK Vladimír Maňka. Tohtoročné koncerty Capalestu v regióne sa uskutočnia v štyroch mestách nášho kraja, v Kremnici, Dudinciach, Banskej Štiavnici a Zvolene.

Hudobníci:
Yorrick Troman (husle)
Daniel Troman (akordeón)
Yann Dubost (kontrabas)

Zdieľať tento príspevok.