Projekt 100 opäť aj v Kremnici

Najväčšia putovná prehliadka klubového filmu na Slovensku, vždy od začiatku septembra do konca decembra.

Trainspotting - mozaikovitý portrét jednej stratenej generácie sa vracia na plátna kín. Aj po 16 rokoch dokáže strhnúť originalitou, ktorú sa od jej vzniku nepodarilo prekonať. Skladba Born Slippy od Underworld sa stala manifestom celej "trainspottingovej" generácie.

Už 18. ročník edukatívnej putovnej filmovej prehliadky prinesie ďalší výber desiatich kinematografických diel, ktoré formujú dejiny svetového filmu. Prehliadka sa začne 4. septembra, potrvá do konca roka a za takmer štyri mesiace predstaví divákom v kine Akropola v Kremnici desať týchto skvostov:

4. septembra: Chlapec na bicykli
11. septembra: Neha
9. októbra: Čierna mačka, biely kocúr
16. októbra: Hanba
6. novembra: Čierna Venuša
13. novembra: V tme
27. novembra: Život Briana
4. decembra: Bohémsky život
11. decembra: Trainspotting
18. decembra: Rozchod Nadera a Simin

Podstatou putovnej prehliadky Projekt 100 je už od roku 1995 prezentácia mimoriadnych a všeobecne oceňovaných filmov zo Zlatého fondu svetovej kinematografie. Cieľom podujatia je dlhodobo obohatiť slovenskú filmovú kinodistribúciu o kvalitné, umelecky hodnotné filmové diela. Projekt 100 je významnou súčasťou filmovej kultúry a vzdelávania na Slovensku.

Vždy od začiatku septembra do konca roku sa vo vybraných kinách a filmových kluboch po celom Slovensku predstavuje desať filmov nie len z histórie svetovej kinematografie, ale i výnimočné filmové počiny zo súčasnej európskej tvorby, ktoré zaujali poroty významných filmových festivalov.

Zdieľať tento príspevok.