Výsledky XII. ročníka Behu do vrchu Kalvária

Výsledky XII. ročníka Behu do vrchu Kalvária

Celkom 74 pretekárov dňa 12. 9. 2012 súťažilo na XII. ročníku súťaže Behu do vrchu Kalvária. Súťažilo sa na trati dlhej 1720 m s prevýšením 185 m. Utvorený traťový rekord Martinom Prokeinom z Banskej Štiavnice v roku 2006 s časom 07:23:23 prekonaný nebol.

Umiestnenie pretekárov v jednotlivých kategóriach na prvých troch miestach:

Mladší žiaci – 1. Klouda Kristián, 2. Ďurian Jakub, 3. Gordulič Filip, všetci ZŠ Angyalova ulica Kremnica.

Mladšie žiačky – 1. Bieliková Monika ZŠ Angyalova ulica Kremnica, 2. Mazúrová Timea, 3. Krýzlová Valentína, obe zo ZŠ Ulica P. Križku Kremnica.

Starší žiaci – 1. Oswald Martin ZŠ Angyalova ulica Kremnica. 2. Zich Tomáš ZŠ Ulica P. Križku Kremnica, 3. Ondrejka Andrej ZŠ Angyalova ulica Kremnica.

Staršie žiačky – 1. Matušková Silvia, 2. Víťazková Natália obe zo ZŠ Angyalova ulica Kremnica, 3. Lacková Anežka ZŠ s MŠ Jastrabá.

Dorastenci – 1. Kapšo Roman MKL Kremnica, 2. Hovorič Igor ZŠ Angyalova ulica Kremnica, 3. Višňovský Róbert MKL Kremnica.

Dorastenky – 1. Mališová Martina ZŠ Ulica P. Križku Kremnica, 2. Cabániková Barbora ZŠ s MŠ Jastrabá.

Juniori a muži – 1. Neger Ján Martin, 2. Tomahogh Ján KBBS Turčianske Teplice, 3. Kašta Rudolf Rodon Klenovec.

Juniorky a ženy – 1. Merková Martina AŠK Grafobal Skalica.

Veteráni – 1. Schmidt Miroslav, 2. Brünn Jozef obaja z MKL Kremnica, 3. Tilesch Ivan Kremnica.

Veteránky – 1. Golhová Monika, Materská škola Kremnica.

V súlade s propozíciami pretekov sa držiteľom pohára primátorky mesta Kremnica pre rok 2012 – 2013 stal Klouda Kristián zo ZŠ Angyalova ulica Kremnica. Okrem výkonných športovcov z Kremnice a okolia sa pretekov zúčastnila aj Merková Martina, druhá na majstrovstvách Slovenska pre rok 2012 v behu do vrchu a Mecele Jozef, ktorý ako jediný pretekár sa zúčastnil na všetkých dvanástich ročníkoch pretekov.

X.. ročník „Malý beh Kalvária 2012“ pre žiakov Materských škôl v Kremnici, sa z dôvodu štrajku učiteľov preložil na deň 20. septembra 2012. Preteky zabezpečovali: Združenie Kalvária, Mesto Kremnica, Centrum voľného času Cvrček Kremnica, Horská služba okrsok Kremnica a Mestský mládežnícky parlament Kremnica. Ďakujeme sponzorom: Mesto Kremnica, COOP Jednota Žarnovica, Združenie Kalvária Kremnica, Centrum voľného času Cvrček Kremnica, Ing. Jozef Haurík Kremnické medovníky, Béreš Roman Cyklo Sante, Horská služba okrsok Kremnica, ZOO PRODUKT Miroslav Bais, VOX-V s.r.o. Kremnica.

Milan Rybársky, riaditeľ pretekov

Zdieľať tento príspevok.