Na Bielej stope dominovali Bulhari a Kremničania

Na Bielej stope dominovali Bulhari a Kremničania

Dominantnými postavami jubilejného 40. ročníka Euroloppet a FIS pretekov Biela Stopa boli bulharský reprezentanti Veselin Tsinzov a Antoniya Grigorova-Burgova, ktorí si počínali suverénnym spôsobom na trati od štartu až do cieľa.

Na 40. ročník sa prihlásilo celkom vo všetkých kategóriách 1144 účastníkov, odštartovalo 1002. Naši najlepší neštartovali, lebo samozrejme museli dať prednosť v účasti na pretekoch svetového pohára v Sochi a juniori sa len akurát vrátili z MS v Liberci, i keď poniektorí z nich sa na štart Bielej Stopy postavili a boli úspešní.

V hlavnej kategórii mužov a žien na 45km v sobotu zvíťazili spôsobom štart – cieľ bulharskí reprezentanti, ktorí prišli do cieľa s náskokom niekoľkých minút. Tsinzov zvíťazil aj v nedeľu na 30km trati klasickou technikou behu. Barbora Klementová z MK Nováky jasne zvíťazila v kategórii žien klasickou technikou na 30km trati v nedeľu.

Na trati sa však nestratili ani Kremničania, na 25 kilometrovom okruhu prvenstvo vybojoval David Brünn, Martin Kapšo na dlhšej trati vybojoval bronz. Na stupne víťazov sa vo svojich vekových kategóriách postavili aj Kremničania Anna Verseghyová, Jana Sýkorová, Milan Chromý a Ján Bíleš.

Organizátori pripravili niekoľko noviniek a vylepšení. Štart vo vlnách, predĺženú trať preteku klasickou technikou z 25km na 30km a aj veľmi užitočné a pohotové zobrazovanie poradia na svetelnej tabuli v cieli. Budúci 41. ročník sa bude niesť v znamení 5. ME Euroloppetu v maratónskych behoch na lyžiach a 100. výročia lyžovania v Kremnici.

Zdroj: http://www.euroloppet.sk/index.html

Zdieľať tento príspevok.