Druhý ročník Behu pre zdravie je venovaný malej Sibylke

Druhý ročník Behu pre zdravie je venovaný malej Sibylke

Na prvom ročníku Behu pre zdravie sa pre Sašku Wágnerovú podarilo vyzbierať 2860 eur. Výťažok z druhého ročníka charitatívneho behu organizátori venujú dvojročnej Sibylke Prídavkovej, ktorá trpí svalovou atrofiou.

Charitatívno – športové podujatie organizujú Martin Kapšo a Branisalv Grossmann ml. “Sibylka je z Kremnických Baní a vo februári oslávila 2 roky. Diagnostikovali jej Spinálnu atrofiu 1. typu, preto sme sa rozhodli 2. ročník nášho behu usporiadať práve pre ňu. Výťažok akcie poputuje na konto ťažko skúšaného dievčatka, ktorej nádej spočíva v liečbe ochorenia v zahraničí, ktorá je samozrejme finančne náročná,” hovoria organizátori.

Podujatie sa uskutoční v sobotu 18. mája v areáli štadióna Rudolfa Čillíka na Skalke. Bežať sa budú už známe trate 5 a 10 km v okolí štadióna v kategóriách hobby (5 km) a profi (10 km). Štartovné je 5 € + dobrovoľný príspevok. Každý štartujúci má zdarma vstup do bazénov a sáun v Relax Centre na Skalke. Organizátori avizujú aj sprievodné akcie, občerstvenie pre deti aj dospelých a samozrejme tombola o atraktívne ceny.

Minibus z parkoviska Jeleň v Kremnici odchádza o 8:00 a 9:00. Príďte si zašportovať a podporiť malú Sibylku.

Ďalšie informácie ako pomôcť: http://www.sibylkapridavkova.sk/

Zabehni Sibylke

 

Zdroj: MKL Kremnica
Foto: http://www.sibylkapridavkova.sk/

Zdieľať tento príspevok.