Úspešná Martina

Kulturistický oddiel TJ Kremnica patrí pod Slovenskú asociáciu kulturistiky, fitnes a silového trojboja, ktorá je zastrešená pod svetovou federáciou IFBB. Táto organizácia združuje 182 členských štátov a je to šiesta najväčšia federácia v rámci všetkých športov na svete. Za rok 2012 Slovensko v bilancií medailí skončilo na prvom mieste zo všetkých členských štátov.

Martina1Na konci roka 2012 nás požiadala o spoluprácu Martina Bronišová z Prievidze, aby sme ju pripravili na súťaže, ktoré sa mali konať v júni 2013. Martina zatiaľ súťaží vo federácií SANK, ale od roku 2014 už bude členkou nášho oddielu. Po zhodnotení jej aktuálnej formy si Jerguš Baláž zobral na starosť výživu a Ján Ďurian tréningový proces a pódiovú prezentáciu. Počas objemových tréningov bolo potrebné zlepšiť svalový rozvoj a zároveň upraviť vyváženosť a estetiku postavy. Vo výživovej časti sa musel prepracovať jedálniček a zaradiť potrebné doplnky výživy.

Martina Bronišová sa v rokoch 2011 a 2012 umiestňovala na súťažiach v strede štartového poľa pretekárok. Túto jej priemernú bilanciu, sme plánovali pre rok 2013 zmeniť. Prvá súťaž ktorú absolvovala pod našim vedením v kategórií FITNESS MODEL nad 168 cm, sa konala dňa 15. júna v stovežatej Prahe. Zúčastnili sa jej pretekári z Českej, Slovenskej a Maďarskej republiky. Takéto zloženie pretekárov bolo aj na nasledujúcich dvoch súťažiach. Na súťaž do Prahy sme sa rozhodli ísť z plného tréningu a bez záverečného ladenia formy. Martina sa už na prvej súťaži predviedla vo veľmi dobrej forme. S najlepšou pódiovou prezentáciou upozornili na seba zbor rozhodcov, čo jej vo finále vynieslo pekné tretie miesto a bronzovú medailu. O týždeň pri príchode na majstrovstvá Slovenska do srdca Zemplína Michaloviec sme už verili že súťaž môže pre nás dopadnúť veľmi úspešne. Martine sa v priebehu siedmych dní podarilo ubrať z hmotnosti ešte dva kilogramy a presne doladiť formu, tak ako sme si to naplánovali.

Martina2Titul majsterky Slovenska a zlatú medailu právom zavesili na krk Martiny Bronišovej. Bolo to jednoznačne zaslúžené víťazstvo, keď porazila štrnásť súperiek. Dominovala hlavne v pripravenosti, svalovom rozvoji a v najlepšej pódiovej prezentácií. Nasledujúci týždeň, dňa 29. júna sa Martina rozhodla zúčastniť súťaže v susednom Maďarsku. Vyše sedemdesiattisícová Tatabánya privítala pretekárov v krásnej športovej hale s prvotriednym zabezpečením. Scenár z Michaloviec sa prakticky zopakoval len počet súperiek, ktoré porazila čiastočne klesol. Martine Bronišovej takto pribudla do zbierky už druhá zlatá medaila. Naša zverenkyňa dosiahla v priebehu pol roka výrazné zlepšenie čoho dôkazom sú dosiahnuté výsledky na medzinárodných pretekoch.

Mnou overený systém objemového, tvarovacieho a rysovacieho tréningu ktorý používame v príprave na súťaže bol opäť účinný, tak ako som to predpokladal. Všetci pretekári, ktorí súťažili pod hlavičkou Kulturistického oddielu TJ Kremnica trénovali len tréningové systémy, ktoré som každému osobne vypracoval. Jedná sa o pretekárov : Richard Zandt, Tomáš Mecele, Miroslav Jindro, Martin Smolinský, Jerguš Baláž a teraz Martina Bronišová. O ich vynikajúcich výsledkoch sme postupne informovali všetkých našich priaznivcov. Objemovú prípravu na súťaže v roku 2014 zahájili Martina Bronišová, Jerguš Baláž a nový člen oddielu Michal Lacko.

Ján Ďurian, predseda a tréner oddielu

Zdieľať tento príspevok.