V budove polikliniky otvoria novú lekáreň

V budove polikliniky otvoria novú lekáreň

Od februára začne v priestoroch bývalej lekárne fungovať nová Lekáreň Recept. Zákazníkom ponúkne okrem liekov a liečiv aj poradenstvo. Budú v nej sídliť aj dve ambulancie.

Priestory lekárne na rohu budovy polikliniky prešli v ostatných týždňoch kompletnou rekonštrukciou a od februára budú opätovne slúžiť ako verejná lekáreň. Prevádzkovať ju bude spoločnosť ALFA, spol. s r.o., sesterská spoločnosť firmy RECEPT Zvolen s.r.o., ktorá prevádzkuje lekáreň vo Zvolene a spoluvlastní lekáreň Helios v Banskej Štiavnici.

Podľa Šimon Beňa, zástupcu konateľa lekárne, bude Lekáreň Recept najvybavenejšou lekárňou v Kremnici. “Zákazníci si budú môcť u nás kúpiť nielen lieky na recept, ale aj doplnkový sortiment, kozmetiku, výživové doplnky a ďalší tovar. Súčasťou lekárne bude aj samostatná miestnosť na konzultácie o životospráve, kde klientom odborný personál odmeria tlak, váhu a BMI indexy, na základe ktorých stanoví odporúčania. Naša lekáreň bude spolupracovať s dermatologičkou, ktorá bude poskytovať bezplatnú diagnostika kože. V priestoroch lekárne vznikli priestory aj pre dve ambulancie, v jednej bude ordinovať MUDr. Višňovský, obsadenie druhej ambulancie je v štádiu jednania,” avizuje zástupca konateľa. Pre zákazníkov chystajú otváraciu súťaž o vecné ceny a zavedú aj zákaznícku kartu na ktorú budú zákazníci zbierať body, za ktoré získajú zľavy. Ponúkať chcú aj akciové balíčky a testovacie vzorky liečiv.

Lekáreň Recept bude otvorená od 8.30 do 17.00 v pracovných dňoch a každú sobotu do 12.00. “Zverejníme aj SOS číslo na lekárnika, ktorý v naliehavom prípade poskytne lieky aj mimo otváracích hodín,” hovorí zástupca konateľa Šimon Beňo. Lekáreň Recept bude treťou lekárňou v meste. V budove polikliniky funguje lekáreň Dr. Max a v budove COOP Jednota sídli Lekáreň Farmácia.

Silver Jurtinus

Zdieľať tento príspevok.