53. veľkonočné vajce sa zo Skalky dokotúľa na námestie

53. veľkonočné vajce sa zo Skalky dokotúľa na námestie

Tentokrát na známom, no netradičnom mieste na Štefánikovom námestí, no tradične na veľkonočnú nedeľu a s veľkou dávkou humoru. 

vajcoplagatTradičná karnevalová rozlúčka so snehom sa uskutoční na Štefánikovom námestí. “Tento rok sa nie je s čím lúčiť, keďže zimná sezóna bola na sneh chudobná a už ho niet ani na Skalke, preto sme sa rozhodli pokusne zorganizovať karneval na Štefánikovom námestí,” povedala Hana Zlatošová, šéfka organizačného výboru. Od nového miesta si organizátori sľubujú aj takých návštevníkov, ktorím sa na Skalku po ostatné roky nechcelo, veria však, že neodradia ani skalných “vajčiarov”.

Aj tento rok bude súčasťou podujatia tombola, v ktorej sa okrem hodnotných cien nájdu aj ceny, pri ktorých sa od výhercu očakáva zmysel pre humor. “Keďže témou karnevalu je sneh, respektíve jeho nedostatok, hlavnou cenou v tombole bude chladnička, a ďalšie, podobne chladivé ceny”, avizuje Zlatošová.

Keďže Vajce príde tento rok za vami, využite túto príležitosť, pripravte si masku na tému “sneh a všetko čo s ním súvisí” a príďte si zasúťažiť a zabaviť seba aj ostatných. Tu sú podrobné inštrukcie ako postupovať:

Doprava: príďte ako chcete, záchytné parkovisko je pred Tescom alebo Lidlom
Prezentácia: do súťaže masiek povinná, na mieste činu v označenom stánku
Podmienka štartu: len zaprezentovaní s min. jednou lyžou, alebo lyžičkou s viditeľnou označenkou z prezentácie
Štart: organizovaný, možno na čas…., ale pre istotu si zoberte za igelitku trpezlivosti
Porota: odborný výber z ľudu, so 100% imunitou za svoje rozhodnutia
Časomiera: nás zaujímajú iné miery:  90-60-90 a hlavne veľká miera humoru a odvahy
Hudobný doprovod: plechovka dychovka Minciar, tí “unavenejší” s vlastným doprovodom
Príprava trate: podľa kvality kvetov a trávy, ako vždy odborne pripravená a pokosená (ČSN20042014-53)
Vstupné: vstup zadarmo, ale aby ste nezávideli ostatným výhercom tomboly, je lepšie si včas zaobstarať u zmluvných predajcov výherné lístočky 1 kus za 0,50 €, vstupenku nie je možné zaregistrovaťv národnej vločkovej lotérii, iba u pani Mrázikovej,  každá výhra je zdanená 20% potleskom
Protesty: len písomne na určenom tlačive, + 100 € kolok, do 14.00 hod. v deň podujatia
Sponzoring: sponzorské dary na toto podujatie zbierame a evidujeme v centrálnej zberni MsKSalebo aj priamo na podujatí do vyhlásenia výsledkov v organizačnom prístrešku. Sponzorské dary a ceniny prijaté po podujatí prepadajú v prospech Mrázika.
Iné: za malé a veľké potreby sú zodpovedné verejné To a Lety, kde sa môžete aj vysťažovať
Počasie: nemračte sa a bude pekne, vždy nejako bolo – tak bude aj teraz
Je prísne zakázané: znečisťovať ovzdušie blbými pripomienkami, žobrať podpisy, závidieť výhercom, konzumovať citróny pred dychovým orchestrom, vstupovať do vyznačenej zóny pretekov, fotiť sa s použitím blesku nakoľko sa podujatie uskutočňuje v pamiatkovej rezervácii, byť veľmi vážnym, opaľovať sa “dole bez”, ohovárať porotu a mať tú drzosť sťažovať sa, stúpať po vzácnom snehu, chytať holými rukami okolité pamiatky, kosiť trávu pre domáce zvery.
Všeobecne: pre ľudí, ktorí nemajú zmysel pre humor je toto podujatie vysoko rizikové a urážliví nech ani nerozmýšľajú, že by prišli! Pozor na veľkonočných šibačov – môže im šibať! Traumatické liečenie po podujatí si spravte na www.vajcovka.sk

Tieto propozície nepodliehajú žiadnej – ani jazykovej kontrole (zatiaľ…), autorským právam LITA, SOZA, KOZA, CAP a je nutné ich aktívne rozmnožovať a verejne šíriť!!!

(51)

Zdieľať tento príspevok.