Charitatívna cyklojazda dnes prechádza Kremnicou

Charitatívna cyklojazda dnes prechádza Kremnicou

1157 km na bicykli ako dôkaz, že bojovať s rakovinou u detských pacientov sa oplatí! Dnes večer bude v našom meste končiť 4. etapa charitatívnej jazdy Na bicykli deťom. Podporiť ju môžete aj vy.

Občianske združenie Deťom pre život štartuje už 5. ročník projektu Na bicykli deťom. Účastníci peletónu spolu s Ivanom „Tuli“ Vojtekom, či bratmi Hoschornerovcami prejdú od 6.6. – 14.6. z Novej Sedlice až do Bratislavy 1157 km, aby tak podporili detských onkologických pacientov. K pelotónu sa na rôznych úsekoch v rámci Slovenska a Česka môže pridať aj široká verejnosť. Do Kremnice by mal pelotón doraziť dnes okolo 18.00 hodiny.

Deti sú naše najväčšie poklady, pre ktoré sme ochotní urobiť čokoľvek, kedykoľvek a kdekoľvek. Obzvlášť vtedy, ak bojujú so zákernou chorobou, ktorá v nás vyvoláva strach a beznádej. Na to, aby sme mohli vykonať veľké činy, ktoré môžu zachrániť ľudský život, však niekedy stačí paradoxne veľmi málo. Stačí chcieť pomôcť. Myšlienka projektu Na bicykli deťom vzišla práve z chuti podporiť tých, ktorí si sami pomôcť nevedia. Autori ju prepojili s dostupným športom, ktorým cyklistika pre väčšinu ľudí je. „Chceme ukázať, že tak, ako my budeme zápasiť s kilometrami a nevzdáme to, tak musia bojovať aj detskí onkologickí pacienti. Aj keď prídu krízy a vy máte pocit, že už sa ďalej nedá, je potrebné prekonať sa a ísť ďalej,“ približuje myšlienku projektu Miro Bilík, zakladateľ OZ Deťom pre život a držiteľ ocenenia Filantrop roka 2013.

Súčasťou charitatívnej cyklojazdy je aj verejná zbierka, na základe ktorej občianske združenie organizuje rekondičné a relaxačné pobyty pre detských onkologických pacientov, pomáha finančne a aj materiálne oddeleniam detskej onkológie a od tohto roku spustí aj projekt individuálnej dopravy Auto pre deti. Tá sa koná priamo na pracoviskách magnetickej rezonancie. „K rozhodnutiu podporiť celý projekt nás priviedla nielen chuť pomôcť, ale aj mnohé situácie z našich pracovísk. Mnohokrát sme jedni z prvých, ktorí odhalia a diagnostikujú onkologické ochorenie. Uvedomujeme si, že samotná diagnostika nelieči, avšak včasné odhalenie choroby je kľúčové pre jej budúci priebeh a spôsob liečby,“ približuje vstup do projetku Lucia Kapcatová z Pro Diagnostic Group.

Účasť na tohtoročnej cyklojazde potvrdili aj známe osobnosti ako Ivan „Tuli“ Vojtek, Minister hospodárstva SR Tomás Malatinský, trenčianskí hokejisti, tváre televíznej obrazovky Peter Varinský a Peter Čambor, a už tradične aj bratia Hochschornerovci. „Pre nás je to už taká tradícia zúčastniť sa tejto charitatívnej cyklojazdy. A je to to najmenej, čo môžeme pre detských onkologických pacientov urobiť. Veľa ľudí berie ako samozrejmosť to, že môžu behať, bicyklovať sa, no ono to častokrát až také samozrejmé nie je. Ani v prípade detí,“ zdôvodňujú svoju účasť bratia Hochschornerovci.

Premiérovo piaty ročník cyklojazdy podporuje aj Dominika Cibulková: „Je to krásny projekt a som naozaj rada, že môžem aj svojou troškou pomôcť malým onkologickým pacientom a jeho samotnej myšlienke – bojovať sa oplatí. Je to krásny pocit keď viete, že vás vo vašom boji aj niekto podporuje, či už bojujete na kurte, alebo o svoje zdravie.“

Viac informácií nájdete na: www.detomprezivot.sk, www.nabicyklidetom.sk

Zdieľať tento príspevok.