Futbalisti Kremnice zahájili novú sezónu

Futbalisti Kremnice zahájili novú sezónu

Úvodnými zápasmi rozbehli svoje súťaže muži, dorastenci, ale aj starší a mladší žiaci.

logo_skfCieľom áčka, ktoré povedie bývalý ligový hráč Peter Urgela, je minimálne piate miesto v najvyššej okresnej súťaži. Rady do novej sezóny vystužil brankár Milan Sámel, z dorastu sa presunuli Milan Schmidt, Matej Antal, Lukáš Moravčík a náhradný brankár Lukáš Dérer.

V úvodných zápasoch si cestu na štadión našlo približne 250 divákov, no najväčší počet sa očakáva na derby s Hornou Vsou, ktoré je na programe 21. septembra o 15:00 hod. Posledne skončil tento atraktívny súboj remízou 2:2 na ihrisku Hornej Vsi, na domácej pôde sa tešili Kremničania s triumfu 2:1.

Dorastenci budú účinkovať v IV. lige skupina C, v ktorej budú s určitosťou okupovať popredné umiestnenia. Mužstvo, ktoré v lete doplnilo aj viacero hráčov zo žiackych kategórii, povedie Igor Mecele.

ŠKF Kremnica – muži Horný rad zľava: Dušan Privalinec, Štefan Boldiš, Lukáš Dérer, Matej Antal, Milan Schmidt, Miloš Lachký, Mikuláš Urgela, Jakub Kuzma, Tomáš Hric, Dušan Krajčík. Dolný rad zľava: Michal Chladný, Slavomír Urgela, Michal Ziman, Peter Ďurica, Lukáš Moravčík, Radoslav Urgela, Miroslav Palík, Peter Urgela.

ŠKF Kremnica – muži
Horný rad zľava: Dušan Privalinec, Štefan Boldiš, Lukáš Dérer, Matej Antal, Milan Schmidt, Miloš Lachký, Mikuláš Urgela, Jakub Kuzma, Tomáš Hric, Dušan Krajčík.
Dolný rad zľava: Michal Chladný, Slavomír Urgela, Michal Ziman, Peter Ďurica, Lukáš Moravčík, Radoslav Urgela, Miroslav Palík, Peter Urgela.

Okrem týchto dvoch kategórii sa ŠKF Kremnica môže pochváliť aj veľkou žiackou základňou. Dvojička starších a mladších žiakov bude hrať v súťaži III. liga skupina C, starších povedie Vladimír Hric, mladší budú nastupovať pod taktovkou Slavomíra Urgelu.

Práca s mládežou je v ŠKF Kremnica na vysokej úrovni, čo už druhým rokom potvrdzuje aj prípravka mladých nádejí. Tej sa venuje aktívny hráč Mikuláša Urgelu ml.

Najmasovejší šport v Kremnici tvorí približne 100 hráčov, a tak sa vedenie musí obracať. Hoci je futbal v meste stále športom číslo 1, čo potvrdzujú divácke návštevy, tímy budú musieť o priazeň svojich verných zabojovať výkonmi v práve prebiehajúcom ročníku 2014/15.

Text a foto: Ivan Mriška

Zdieľať tento príspevok.