Kandidáti na post primátora sa stretnú v predvolebnom diskusnom ringu

Kandidáti na post primátora sa stretnú v predvolebnom diskusnom ringu

Tri jasne stanovené okruhy, časomiera, publikum plné občanov. Diskusia, ktorá toho o vašich kandidátoch prezradí viac, než predvolebný letáčik. Kremnickí primátorskí kandidáti dostanú aj tento rok priestor ukázať sa.

Predvolebnú diskusiu kandidátov na primátora Kremnice organizuje spravodajský portál Žiar24 spolu s Občianskym združením 1115. Diskusia bude prebiehať v troch blokoch, o objektivitu sa bude starať nezávislý moderátor. Priestor na otázky dostane aj publikum. Pozvaní boli všetci ôsmi kandidáti.

Otázky položia aj občania

V prvom bloku moderátor vyzve kandidáta na krátke predstavenie. V druhom sa bude diskutovať na tri témy: ťažba zlata v Kremnici, turistický ruch a mestský rozpočet. Tretí okruh bude tvoriť diskusný ring, kde budú môcť klásť otázky ľudia z publika. Aby sa predišlo „nahrávačským otázkam“ budú môcť na položené otázky odpovedať aj tí, ktorým neboli položené. Predvolebný ring by mal slúžiť najmä občanom pri rozhodovaní sa. ,,Takúto diskusiu sme robili v spolupráci s OZ 1115 aj pred štyrmi rokmi. Podľa mnohých následných reakcií, sme zistili, že viacerí voliči sa rozhodli práve na základe vystúpenia svojho kandidáta. Je predsa niečo iné predvolebný leták a priama reakcia kandidáta pred zaplneným kinom. A to je hlavný dôvod, prečo ju organizujeme aj k týmto voľbám. Diskusia bude samozrejme následne zverejnená aj na portáli Žiar24,” vysvetľuje Martin Károly, šéfredaktor portálu Žiar24.

Prisľúbili sa všetci

Vypočuť si, čo majú primátorskí kandidáti na srdci, či položiť otázku môžete aj vy. Diskusia sa uskutoční 5. novembra o 18:00 v kine Akropola. Tohtoročná kandidátska osmička sa stretne v plnej zostave. „Tešíme sa, že naše pozvanie prijali všetci kandidáti, takže voliči sa môžu tešiť na zaujímavý predvolebný ring,“ dodáva Károly.

Barbara Dallosová

Zdieľať tento príspevok.