42. ročník Bielej stopy je pripravený

Aj táto zima fanúšikov bielej stopy potrápila. Už je však jasné, že 42. ročník, 40. preteky sa uskutočnia. Bez obetavej práce množstva dobrovoľníkov a nadšencov, ktorí pomohli na brigádach by sa 42. Biela stopa uskutočniť nemohla.

Veľká športová sranda sa odkladá

Po oficiálnom otvorení 42. ročníka organizátori plánovali zaradiť novinku – VIP SKI-CROSS, ktorý však pre nedostatok snehu museli zrušiť. Malo to byť pokračovanie City sprintu, ktorý sa prvý krát bežal na Štefánikovom námestí v roku 2008. Oproti City sprintu, kde súťažili skúsení pretekári, na novo plánovaných pretekoch sa okrem športových osobností mali zúčastniť aj osobností zo sveta šoubiznisu. „Veľká športová sranda“ sa však stala obeťou vrtochov zimy a odkladá sa pre budúce ročníky. Divácky atraktívne však budú všetky podujatia tohtoročnej Bielej stopy.

Nabitý športový víkend

Športový program Bielej stopy začína v piatok na Štefánikovom námestí o 14. hodine Mini Bielou stopou pre najmenšie deti. „Sú to preteky, ktorých sa tradične zúčastňujú kremnickí škôlkári. V ostatných rokoch však pretekári, ktorí sa idú zúčastniť Bielej stopy, prihlasujú svoje detičky, aby si tiež mohli zasúťažiť,“ hovorí vedúca Oddelenia školstva, kultúry a športu Hana Zlatošová. Slávnostné otvorenie 42. Bielej stopy prebehne v piatok o 19. hodine na Štefánikovom námestí pred mestským úradom. V sobotu 31. januára začína program o 10. hodine, kedy na Štadióne Rudlofa Čillíka na Skalke štartujú preteky s hromadným štartom na 24 km voľnou technikou a hlavné preteky s hromadným štartom na 35 km voľnou technikou so štartom aj cieľom na Skalke. V nedeľu 1. februára o 10:30 štartujú preteky s hromadným štartom na 30 km klasickou technikou, o 11. hodine odštartujú preteky s hromadným štartom klasickou technikou pre deti a mládež.

Kremnické lyžiarske kluby sa spojili

Na zintenzívnení vzájomnej spolupráce sa pred Bielou stopu dohodli oba bežecké – lyžiarske kluby pôsobiace v Kremnici a na Skalke, teda TJ Biela Stopa a Mestský klub lyžiarov. „Rozšírenie a prehĺbenie spoločných aktivít sa týka všetkých oblastí prispievajúcich k rozvoju bežeckého lyžovania – organizovanie bežeckých pretekov a podujatí, rozhodcovské, personálne, technické a materiálne oblasti. Kluby budú spolupracovať aj pri celoročnej úprave bežeckých tratí na Skalke a v Kremnických vrchoch. Spoločne budú pracovať na víziách rozvoja bežeckého lyžovania a koordinovane riešiť možnosti financovania a rozvoja bežeckého lyžovania v meste a na Skalke. V rámci deklarovaného partnerstva budú kluby verejne vystupovať partnersky a budú maximálne možne využívať vzájomné synergie,“ píšu predsedovia oboch klubov v spoločnom vyhlásení.

Zdieľať tento príspevok.