Na asfaltovanie majú technické služby vyhradené štvrtky

Na asfaltovanie majú technické služby vyhradené štvrtky

Poslanci zvýšili rozpočet na asfaltovanie výtlkov na chodníkoch a cestách o 3000 €. V lete pribudne možno až 20 nových parkovacích miest.

Tento rok už z Banskej Bystrice doviezli 8 áut ausfaltu. „Nemáme vlastné stroje na spracovanie asfaltu, preto musíme voziť horúci asfalt z Banskej Bystrice. Zatiaľ sme doviezli 8 áut, každé s 3,5 tonami asfaltu, to je 28 ton asfaltu,“ vysvetľuje riaditeľ oddelenia technických služieb Peter Grosch.

Vďaka zvýšeniu rozpočtu mohli tento rok začať opravovať výtlky už od jari. „Po minulé roky sme začínali až na jeseň, keď bolo jasné, koľko peňazí na to môžeme minúť. Teraz nám zvýšenie rozpočtu pomohlo.“ Spolu je na opravu výtlkov v rozpočte vyčlenených 8000 €. Tento rok už technické služby opravili výtlky na Matunákovej ulici, Dolnej ulici, v Londýne, asfaltovali výjazdy k bytovým domom na ulici Československej armády, diery na chodníkoch na Zechenterovej ulici a vjazd do budovy Klubu dôchodcov. Na asfaltovanie majú na technických službách vyhradený štvrtok, kedy nezvážajú odpad a môžu sa venovať výtlkom. „Čo sa týka kompletnej opravy komunikácii, minulý rok sme opravili príjazdovú cestu k základnej škole na Angyalovej ulici a polovicu Zechenterovej ulice. Rok predtým sme opravili Bystrickú ulicu a ulicu ČSA. Tento rok kompletne opravíme približne 1 km komunikácii v sume 21 200 €, ale potrebovali by sme vyasfaltovať aspoň 3 kilometre. Hádam sa to po zvýšení rozpočtu v budúcnosti podarí,“ hovorí Peter Grosch.

V júni technické služby opravili prístupovú cestu k južnému vstupu na zámok, ktorú kompletne predláždili. V lete plánujú budovať nové parkovacie miesta. Približne dvanásť parkovacích miest by malo vzniknúť na Angyalovej ulici pri základnej škole na mieste, kde predtým stáli schátrané búdy. Ďalšie plochy na parkovanie vzniknú pri bytovkách na Matunákovej ulici, kde z pozdĺžnych parkovacích miest urobia priečne. Podľa odhadu Petra Groscha by tak mohla vzniknúť plocha pre 8 áut, presne sa to však ukáže až po vytýčení pozemku.

 

Silver Jurtinus

 

 

Zdieľať tento príspevok.