Dnes začína Bažant Kinematograf, premietať bude na Zámockom námestí

Dnes začína Bažant Kinematograf, premietať bude na Zámockom námestí

Z technických príčin retroautobus Bažant Kinematograf nebude premietať na pešej zóne pri Starej pošte, ale pod hradbami na Zámockom námestí. Všetky filmové projekcie sú pre divákov zdarma.

Z podujatia Letného Bažant Kinematografu sa počas siedmich rokov stal najväčší filmový festival na Slovensku. V Kremnici bude autobus premietať 4 večery, od utorka 11. augusta do piatku 14. augusta. Na programe sú filmy Zakázané uvoľnenie (11. 8.), Trabantom až na koniec sveta (12. 8.), 38 (13. 8.) a Díra u Hanušovic (14. 8.). Na Zámockom námestí budú pripravené lavičky, pokojne si však prineste aj deky, ktoré si môžete na trávnatej ploche rozložiť. Premietanie začína vždy o 21.00.

Letný Bažant Kinematograf je originálny kočovný typ „open-air kina“, ktorý zasahuje celé Slovensko. Počas prázdninových mesiacov zastaví takmer v tridsiatich rôznych miestach a jeho predstavenia navštívi okolo 50 000 divákov. Bažant Kinematograf svoje predstavenia realizuje z štýlového retro-autobus typu Škoda RTO, ktoré sú prispôsobené na profesionálnu kinoprojekciu. Premieta sa z autobusu na mobilné kino plátno, ktoré sa rozkladá približne dvadsať metrov pred autobusom. Diváci sedia vonku medzi autobusom a plátnom. Jednotlivé zastávky majú štyri – päť dní a večerná projekcia pozostáva z jedného celovečerného českého alebo slovenského filmu. Všetky filmové projekcie sú pre divákov zdarma.

 

 

Zdieľať tento príspevok.