Medzinárodný festival Petra Michalicu Hudba pod diamantovou klenbou 2016

Medzinárodný festival Petra Michalicu Hudba pod diamantovou klenbou 2016

Medzinárodný festival Petra Michalicu Hudba pod diamantovou klenbou 2016

Kremnica
Dom komorského grófa
Kostol sv. Františka

Program festivalu:

17. 6. Akordeónové trio, umelecký vedúci Boris Lenko
24. 6. Peter Michalica – husle, Viera Bartošová – klavír
1. 7. Štátny komorný orchester Žilina, Leoš Svárovský (ČR) – dirigent, Zuzana Rzounková (ČR) – lesný roh (Kostol sv. Františka)
8. 7. Adriena Bartošová – spev, Štefan Bučko – recitácia, Juraj Burian – džezová gitara
15. 7. Simone Eisinger (Rakúsko) – soprán, Peter Michalica – husle, Viera Bartošová – klavír

Všetky koncerty začiatok o 19,00 hod.

bucko11

 

REVIVALS, občianske združenie, Štefánikova 7, 811 06  Bratislava

Prof. Peter MICHALICA, ArtD., predseda správnej rady, tel. 0905643583, festival@michalica.net

Vážení držitelia čestných miest, milí priatelia nášho festivalu Hudba pod diamantovou klenbou,

dovoľte prosím, aby sme Vás po roku opäť ako prvých informovali o programe nášho festivalu. Snažili sme sa, tak ako v minulosti, priniesť doň opäť čosi nové. Dúfame, že to potvrdí už prvý koncert 17. 6., na ktorom sa predstavia až tri akordeóny. Doteraz bol tento nástroj zastúpený iba raz, vlani v rámci súboru ALEA. Protagonistom koncertu bude umelec s veľkým medzinárodným rešpektom Boris Lenko, ktorý si k spoluúčinkovaniu prizve svojich dvoch mladých kolegov. Dovolím si garantovať špeciálny zážitok.
Ďalší koncert 24. 6. som si zarezervoval pre svoje husle a pani Vierku Bartošovú pri klavíri. Predvedieme opäť niečo z nádhernej husľovej literatúry tak, aby v tom bola jarno – letná atmosféra. Sme veľmi šťastní, že svetoznámy dirigent Leoš Svárovský rád prichádza na naše kremnické podujatia. Stane sa tak 1. 7., keď s „dvorným festivalovým„ Štátnym komorným orchestrom Žilina budú účinkovať vo skvelej akustike priestoru kostola sv. Františka. Verím, že zlatým klincom programu bude vystúpenie českej virtuózky, hráčky na lesnom rohu, Zuzany Rzounkovej, ktorá si získala širokú medzinárodnú reputáciu i miesto pedagóga na pražskej AMU. So Žilinčanmi predvedie Mozartov 4. Koncert pre lesný roh.
Nezabudli sme ani na milovníkov poézie i inej ako vážnej hudby. Toto 8. 7. zosobní manželský pár Adriena Bartošová a Štefan Bučko. Adrienu bude na gitare sprevádzať Juraj Burian.
Mozartovo Laudate Dominum na záverečnom koncerte 15. 7. zaspieva rakúska sopranistka Simone Eisinger. Jej ďalší repertoár ako aj moje spoluúčinkovanie bude na klavíri sprevádzať Vierka Bartošová.

Pokračujeme aj v tradícii ochutnávky vín po koncertoch, usporiadaných v Dome komorského grófa. Rokovania s vinárskymi sponzormi sú zatiaľ úspešné.

Milí priatelia, bol by som šťastný, keby som Vás mohol aspoň trochu nakaziť mojou radosťou z očakávania festivalových chvíľ. Umocní ju iba radosť zo stretnutia s Vami.
Dovoľte mi však okrem radosti zveriť Vám aj trochu našich starostí. Sú každoročné a volajú sa financie. A tak ako každý rok sú spojené aj s našou nádejou vo Vašu pomoc. Dúfam, že tento list Vás zastihne ešte pred vyplnením daňového priznania. Veľmi nám pomôžu vaše 2 % z dane pre

REVIVALS o. z., IČO: 31781985, sídlo: Štefánikova 7, 811  Bratislava,
č. ú. SK77 1100 0000 0026 2274  0117 Tatra banka, Bratislava.

Obrovskou pomocou by pre nás bola aj možnosť nasmerovania či sprostredkovania sponzorských kontaktov, akceptujúcich napr. zakúpenie reklamnej plochy vo festivalovom bulletine. Sponzorom sa radi odvďačíme čestnými vstupenkami.

Akékoľvek dotazy nám adresujte na mailovú adresu festival@michalica.net.

Na budúce stretnutia sa teší a za Vašu priazeň ďakuje

Peter Michalica

michalica_16_A3

Zdieľať tento príspevok.