Územný plán zóny Veterník by poslanci mali schvaľovať v novembri

Územný plán zóny Veterník by poslanci mali schvaľovať v novembri

Exif_JPEG_420

Nápad vytvorenia obytnej zóny na území Veterník pri bývalej škôlke vznikol už pred niekoľkými desiatkami rokov. Hneď po voľbách v roku 2014 sa myšlienky realizácie obytnej zóny chytil primátor Kremnice Alexander Ferenčík. Očakávaný územný plán zóny je už na svete.

Územný plán čaká už len na schválenie
Mesto Kremnica sa v súlade so Stavebným zákonom a platným ÚPN mesta rozhodlo spracovať územný plán zóny Veterník Kremnica v roku 2015, kedy sa začalo predmetné verejné obstarávanie. V tejto chvíli je územný plán pripravený na predloženie. „Územný plán je spracovaný, dúfam, že ho poslancom stihneme predložiť na zasadnutí mestského zastupiteľstva 24. novembra 2016,“ vyjadril sa Ferenčík.

Zóna Veterník počíta s rodinnými domami aj s bytovkami
Územný plán obytnej zóny Kremnice pod Elbou zahŕňa 47 rodinných domov, z toho 5 domov by malo byť radových. Okrem toho by na území malo vyrásť 7 bytových domov a 4 viladomy. „Celkovo má zóna rozlohu približne 60 tisíc m². Navrhované kapacity výstavby počítajú s celkovo 111 novými bytovými jednotkami,“ vysvetľuje Alexander Ferenčík.
Okrem obytných nehnuteľností územný plán zahŕňa aj návrh občianskej vybavenosti.

Pozemky budú na predaj po vybudovaní sietí
Po schválení územného plánu mestským zastupiteľstvom by sa malo pristúpiť k budovaniu pozemných komunikácií a inžinierskych sietí. Na území na nachádza vysoké napätie aj vetva vodovodu, kvôli plynu a kanalizácii mesto komunikuje s kompetentnými orgánmi. „Trvanie budovania sietí odhadujeme na 1 až 2 roky, potom pristúpime k predaju rozparcelovaných pozemkov,“ uviedol Ferenčík.
Pozemky teda zostávajú vo vlastníctve mesta, ktoré ich bude ďalej predávať fyzickým osobám, prípadne podnikateľským subjektom.

Občania sa už o výstavbu zaujímajú
Podľa primátora Kremnice Alexandra Ferenčíka sa o výstavbu zóny Veterník občania zaujímajú. Nový domov v obytnej zóne môže nájsť takmer 350 obyvateľov.

Veronika Chrienová

Zdieľať tento príspevok.