Na údržbe bežeckých tratí sa opäť bude podieľať viacero subjektov

Na údržbe bežeckých tratí sa opäť bude podieľať viacero subjektov

trate

Úprava bežeckých tratí na Skalke pri Kremnici je každoročne organizovaná v spolupráci so subjektmi, ktoré disponujú potrebným zariadením. Aj tento rok sa na úprave tratí budú podieľať Skalka aréna, s.r.o., Mestský klub lyžiarov, TJ Biela Stopa a Cyklo – Santé Kremnica. O spolupráci sa mesto dohodlo na stretnutí 20. septembra.

Ako skonštatovala riaditeľka Kultúrneho a informačného centra Kremnica Zuzana Tileschová, v roku 2015 sa z rozpočtu KIC použilo na úpravu bežeckých tratí 4 637 €. V roku 2016 bolo čerpanie 4 154 €. V roku 2015 bol zavedený systém nálepiek ako doplnkový zdroj financovania úpravy tratí. V rokoch 2015 a 2016 činil príjem z nálepiek 4 350 €. Z tejto položky sa čerpalo len na samotnú výrobu nálepiek a hologramov 417,70 €, z príspevkov je momentálne k dispozícii 3 932,28 €.
Predbežne sa na stretnutí dohodli všetky zúčastnené strany na zimnej spolupráci. Skalka aréna a MKL, tak ako v minulosti, poskytnú ratrak, TJ Biela Stopa a Cyklo – Santé pomôžu adaptérom a skútrami.
“V prvom rade chcem poďakovať všetkým zúčastneným za predchádzajúcu sezónu a verím, že naša spolupráca bude v podobnom duchu pokračovať aj počas nadchádzajúcej zimy,” vyjadrila sa koordinátorka úpravy bežeckých tratí a zástupkyňa primátora Kremnica Iveta Ceferová. “Našim cieľom je v prvom rade dosiahnuť, aby mali turisti na Skalke čo najlepšie podmienky na bežecké lyžovanie,” dodala.
Pred zimnou sezónou je potrebné očistiť trate od naplavených kameňov a od konárov. Preto sa 8. a 15. októbra budú na Skalke konať brigády: „Budeme veľmi radi za každú pomocnú ruku. Kto má čas a chuť prísť pomôcť, stretnite sa s nami v určené soboty o 9.30 pri Relax centre,“ pozýva Iveta Ceferová.
Prispieť na úpravu bežeckých tratí v zimnom období môžu aj fyzické osoby či podnikatelia kúpou nálepiek v hodnote 5€, 10€, 20€, 50€ a 100€. Nálepky je možné zakúpiť v Kultúrnom a informačnom centre celoročne, v Relax centre na Skalke, v chate Hostinec, v predajni Cyklo – Santé, v rozhodcovskej veži MKL a v hoteli Minciar počas zimnej sezóny.

 

Veronika Chrienová

 

Zdieľať tento príspevok.