Budúce nádeje kulturistického oddielu TJ Kremnica

Budúce nádeje kulturistického oddielu TJ Kremnica

Veľmi ťažké je porovnať, či za posledné roky pretieklo viac vody v Kremnickom potoku alebo či úroveň pretekárok v kategórii bikiny fitness išla tak úžasne hore.

V roku 2011 sa v Starej Ľubovni predstavili ženy na svojich prvých majstrovstvách Slovenska. Na súťaži prevládali postavy mladých žien, ktoré bolo možné bežne vidieť aj na kúpaliskách. Jedna súťažiaca bola už vtedy výnimkou a to Nikola Weiterová. Vyhrala národné majstrovstvá a ešte v tom roku získala titul majsterky Európy a sveta. Táto súťažná forma z roku 2011 by jej dnes na majstrovstvách Slovenska nestačila ani na finále. Naša krajina má od vzniku kategórie bikiny fitness stále vynikajúce pretekárky, ktoré v Európe, ale aj vo svete vyhrávajú všetky medzinárodné súťaže. Osobnosti ako Olívia Pohánková, Saskia Cakoci, Timea Trajtelová a Sabina Pleváková sú víťazky tých najprestížnejších súťaží a v roku 2017 majú možnosť prestúpiť do profesionálneho tábora.
S touto super silnou konkurenciou sa stretla na jesenných súťažiach aj naša pretekárka vekom ešte juniorka Monika Geclerová. Svoju premiéru mala dňa 30. 10. 2016 na Mozoláni Classic v Žiline a dňa 26. 11. 2016 súťažila na Veľkej cene Dubnice. Ani na jednej súťaži sa neprebojovala do finále medzi prvých šesť pretekárok, čo sme pri jej debute predpokladali. Za posledné roky, čo sa týka zisku medailí z medzinárodnej scény, je kategória bikiny fitness jednoznačne najúspešnejšia. Preto začiatky pre každú novú pretekárku sú vždy veľmi ťažké. Monika pri svojom ďalšom napredovaní potrebuje zväčšiť svalovú hmotu  celého tela, ale hlavne dolných končatín, ktoré jej najviac zaostávali za najlepšími pretekárkami. Jej pódiové vystúpenie bolo na dobrej úrovni, ale ďalšími súťažami dosiahne ešte väčšiu uvoľnenosť a kreativitu pri svojej prezentácii.
V roku 2017 sa na jarné súťaže v kategórii dorastencov  pripravujú dvaja pretekári a to ešte len pätnásťročný Kremničan Ján Pleško a žiak Súkromnej školy úžitkového výtvarníctva sedemnásťročný Lukáš Zakucia. Hlavnou súťažou pre našich začínajúcich pretekárov budú dňa 20. mája 2017 majstrovstvá Slovenska dorastu v Liptovskom Hrádku. Lukáš Zakucia sa o dobrý výsledok pokúsi zabojovať už 29. apríla 2017 na majstrovstvách Slovenska juniorov v kategórii Men´s physigue do 23 rokov v Starej Ľubovni. Veríme, že výsledky obidvoch nádejných pretekárov budú úspešné a potešia nielen ich, ale aj priaznivcov, ktorí im fandia.

Ján Ďurian

 

Zdieľať tento príspevok.