Sezóna na Skalke je v plnom prúde

Sezóna na Skalke je v plnom prúde

Veľkým množstvom napadnutého snehu sa Skalka pri Kremnici chváli už od decembra. Sezóna pre bežkárov a lyžiarov je tak mimoriadne vydarená.

Bežecké trate na Skalke sa upravujú každú sobotu a nedeľu alebo podľa snehových podmienok. In-line dráha sa upravuje priebežne. Bežci na lyžiach tak majú aj tento rok výborné podmienky. ,,Môžem potvrdiť, že sezóna na Skalke je veľmi vydarená súdiac aj podľa návštevnosti Relax centra, ktoré je túto zimu otvorené už od 9.30,” uviedla riaditeľka Kultúrneho a informačného centra Zuzana Tileschová.

Pre bežecké lyžovanie sa navyše služby rozšírili o bezplatné toalety pri budove Relax centra vo forme sanitárneho kontajnera. ,,V nasledujúcej sezóne pribudne priestor určený na prezliekanie s uzamykateľnými skrinkami na odloženie vecí – bude to tiež vo forme kontajnerovej stavby, avšak vo forme 3-kontajnera,” avizuje primátor mesta Alexander Ferenčík. Toalety na Skalke sa podľa Zuzany Tileschovej odomykajú automaticky o 6 ráno a zamykajú o 21.00.

Rozšíriť vybavenosť pre bežkárov a prispieť k úprave tratí môžu aj samotní návštevníci Skalky formou dobrovoľného príspevku. Prispieť sa dá sumou 2€ na deň alebo kúpou celosezónnej nálepky v hodnote 30€. Každý prispievateľ dostane vreckový propagačný materiál o bežeckých tratiach.

Pre lepší komfort návštevníkov Skalky, ktorí prichádzajú na vlastných autách, boli podľa primátora mesta rozšírené možnosti parkovania pri hoteli Fortuna a pri ceste k vysielaču.

Cez víkendy, sviatky a prázdniny jazdí na Skalku a späť aj mestský žltý minibus podľa aktuálneho rozpisu, ktorý je zverejnený na www.kremnica.sk.

 

Veronika Chrienová

Redakcia Kremnických novín

Zdieľať tento príspevok.