Veľkonočné vajce zažilo dôstojný návrat na Skalku

Veľkonočné vajce zažilo dôstojný návrat na Skalku

Slnkom zaliata Veľkonočná nedeľa, tradičný priestor okolo Chaty na Skalke, partia nadšencov – organizátorov s výraznou podporou vedenia mesta Kremnica, niekoľko stovák divákov, desiatky pretekárov, dobrá nálada a množstvo cien v tombole i záujemcov o výhry, to všetko sú časti mozaiky úspešného Veľkonočného vajca 2019.

 

Podujatie sa po rokoch vrátilo na Skalku, kde pred 58 rokmi vzniklo. Partia nadšencov pod vedením Miroslava Trginu urobila maximum preto, aby karnevalová rozlúčka so snehom bola, aj napriek rozbehnutej jari, na snehu. Cieľom karnevalu je, aby nechýbala dobrá nálada, a v neposlednom rade, aby zúčastnení hraniachtiví mohli vyhrať najrôznejšie ceny. Sponzori boli k Veľkonočné­mu vajcu tradične štedrí, za čo im v mene všetkých, ktorým sa pošťastilo vyhrať, ďakujeme. Záujem budil horský bicykel, let padákom nad Kremnicou, televízor, retro rádio, mikrovlnka, či vysávač, ale aj množstvo poukazov na konzumáciu v miestnych  zariadeniach, športové potreby, hračky a množstvo malých milých drobností, ktoré  zaručene potešili nových majiteľov .

O ozvučenie podujatia sa profesionálne postaral Roman Barényi, o občerstvenie a pitný režim bufet Norika a apreski bar Búda.

Vajce v znamení Retro malo za cieľ privítať masky v tomto štýle, ako oslavu návratu na Skalku. O vtipné a zaujímavé masky nebola núdza, o zábavu sa svojimi vtipnými komentármi postaral staronový moderátor Peter Lysek. Prítomných  zabávali masky ako “Českí turisti”, “Kapitán Granko” so svojou stratenou/nájdenou rigoróznou prácou, “Pikaču”, P. Zefa a p. Boďa”, “Pat a Mat”, “Pionieri”, karenvalové legendy Boris Hrúza vystrojený ako “Tombolový lístok” a nechýbal Ladislav Fusko s originálnou maskou “Pohreb Aťových vajec”, ktorá bola doplnená ešte originálnejším komentárom.

Všetky milé detské masky prítomným vyčarili úsmev na tvári, mohli vidieť tankistov, permoníkov, keramiku či klobučníčku, klaunov, princezné, vílu, draka, nechýbal veľkonočný zajac, všetky rovnako milé.

K dobrej nálade prispela neodmysliteľne aj dychová hudba Minciar, ktorej rezké tóny zneli z terasy Chaty na Skalke.

Ďakujeme všetkým, ktorí podporili, prišli, pomohli, povzbud­zovali a zabávali sa. Aj to je zdrojom chuti a elánu do organizovania ďalších ročníkov, na ktorých sa uvidíme.

 

Zdieľať tento príspevok.