Technické služby mesta: ktoré cesty sa tento rok dočkajú opravy?

Technické služby mesta: ktoré cesty sa tento rok dočkajú opravy?

Technické služby mesta Kremnica sa aj tento rok pustili do opráv ciest a chodníkov. Napriek nepriaznivému jarnému počasiu sa im už podarilo opraviť výtlky aj na Matunákovej ulici.

 

Výtlky sa opravujú každý rok od jari do jesene

Matunákova ulica patrí podľa vedúceho technických služieb Petra Groscha každý rok medzi priority. ,,Chodí tadiaľ veľa áut, osobných aj nákladných,” vysvetľuje. Výtlky sú opravené aj na Veterníckej ulici smerom z Dolnej ulice.

S opravami výtlkom technické služby začínajú v centre mesta a postupne sa dostávajú aj do jeho okrajovejších častí. Okrem výtlkov sa technické služby chcú pustiť aj do väčších opráv ciest, ,,Tento rok máme v pláne vymeniť asfalt na Továrenskej ulici, ale všetko záleží od finančných možností. Tiež by sme chceli vymeniť chodník pri Mestskom kultúrnom stredisku,” vymenúva Grosch.

Tento rok však počasie príliš opravám nepraje, keďže práce si vyžadujú vonkajšiu teplotu nad 15 stupňov. Mimoriadne studený máj tak brzdí aj práce na cestách.

 

Vymenené lavičky

Technické služby tento rok tiež stihli vymeniť lavičky v Dolnom parku a v detských ihriskách v ,,Londýne” a v Hutách. Začalo sa tiež s opravami schodísk na ulicu ČSA. ,,Tento rok by sme chceli stihnúť opraviť všetky schodíská na tejto ulici, záleží však od počasia,” hovorí Peter Grosch. Dokončenia sa dočkal aj kanál na detskom ihrisku na Námestí SNP. Technické služby tiež opravili odvodnovací žľab na Dolnej ulici.

 

 

Veronika Chrienová

Redakcia Kremnických novín

 

Zdieľať tento príspevok.