27.ročník súťaže o Pohár primátora mesta priniesol tradičného víťaza, historický úspech domácich či nováčikov na Kremnickej trati.

27.ročník súťaže o Pohár primátora mesta priniesol tradičného víťaza, historický úspech domácich či nováčikov na Kremnickej trati.

Dňa 1.6.2019 sa na futbalovom štadióne v Kremnici uskutočnil už 27. ročník súťaže DHZ o Pohár primátora mesta v disciplíne požiarny útok s vodou. Za slnečného počasia sa na trávniku zišlo dovedna 25 tímov, ktoré tvorili družstvá mužov, žien, mužov nad 35 rokov a detí. Účasť každým rokom stúpa, čo nás ako organizátorov nesmierne teší a čo viac, cestu si k nám nachádzajú aj družstvá, o ktorých sme nedávno vedeli len vďaka internetu. Tento rok najdlhšiu cestu merali muži a ženy zo Zbrojník, ktorý v aute strávili 94 km. Samotné súťaženie prebiehalo bez menších problémov a prinieslo množstvo atraktívnych útokov a skvelých časov. Čo sa konkurencie týka, predovšetkým mužská kategória bola “letos hodně našlapaná”. Až šesť z celkovo jedenástich tímov tejto kategórie sa dostalo pod hranicu 15 sekúnd, kde už o konečnom poradí rozhodovali stotinky. Medzi nimi bolo aj domáce mužstvo, ktoré zaknihovalo svoj najrýchlejší súťažný útok od vzniku zboru. Pod hranicu 14 sekúnd sa podarilo dostať iba štvornásobnému víťazovi Kremnickej súťaže, družstvu Bartošovej Lehôtky. V ženskej kategórii potvrdili rolu favoritiek dievčatá z Pitelovej, ktorým sa u nás taktiež veľmi darí a za sebou nechali “dvojičku” z Turčianskych Teplíc. Domáce družstvá zbierali poháre iba v kategóriách muži nad 35 rokov a deti. “Starcom” sa podarilo zaistiť si druhé miesto v konkurencii tímov z Bartošovej Lehôtky a Hronseka, deťom zas tretie miesto, keď ich súpermi boli po dva tímy zo Sielnice a Bartošovej Lehôtky. Celý priebeh súťaže sa niesol v priateľskom duchu, i keď na trati chcel byť každý najlepší. Program sme spestrili tradične tombolou a poprvýkrát aj tzv. “pivnou štafetou”, ktorej účelom nebolo nič iné, ako dať si pivo bez toho, aby sa s nami manželky a priateľky až do nasledujúceho dňa nebavili. Spojili sme to teda s behaním, a poviem Vám, nebolo to nič jednoduché. Mimochodom, v tejto štafete triumfovalo taktiež domáce družstvo mužov nad 35 rokov a  tretie miesto obsadilo družstvo mužov. O budúcnosť máme teda postarané.

 

TOP 3:

Kategória muži:

1.Bartošova Lehôtka 13,74 sek.

 1. Pitelová 14,29 sek.
 2. Malý Čepčín 14,67 sek.
 3. Kremnica 14,76 sek.

Kategória ženy:

 1. Pitelová 16,56 sek.
 2. Turčianske Teplice A 17,45 sek.
 3. Turčianske Teplice B 18,14 sek.

Kategória muži nad 35 rokov:

 1. Bartošova Lehôtka 16,66 sek.
 2. Kremnica 19,34 sek.
 3. Hronsek 20,37 sek.

Kategória deti:

 1. Bartošova Lehôtka B 17,09 sek.
 2. Bartošova Lehôtka A 17,63 sek
 3. Kremnica 22,81 sek.

Chceli by sme poďakovať všetkým sponzorom, ktorý sa akýmkoľvek spôsobom pričinili o to, aby mala súťaž opäť vyššiu úroveň, ako tomu bolo pred rokom. Sme radi, že sa aj v dobe, kedy pomaly naozaj nič nie je zadarmo, nájdu ľudia, čo s tým nemajú problém a podporia nás. Zvlášť poďakovanie patrí ľuďom, ktorých neradíme medzi sponzorov, ale svojou ochotou prispeli k priebehu súťaže a k jej organizácii. Takže ďakujeme zastupiteľom MsÚ Kremnica, bytového spoločenstva Kremnica, MsKS Kremnica, ŠKF Kremnica, StVPS s prevádzkou v Kremnici, Horskej Službe Kremnické vrchy, či obci Hliník nad Hronom. Všetci ste priložili ruku k dielu a dúfame, že spolupráca bude pokračovať čo najdlhšie.

 

SPONZORI:

Mestské lesy Kremnica, ELBA a.s., Peter Ertl, Nezábudka, Jantar-Wood – Martin Svitok, IC Kremnica, Fidenza – Anton Ihring, 1000 drobností, Hotel Centrál, 101 drogérie, Grammo Galéria, Víno Matyšák, Kremnické medovníky, Pohostinstvo u Štroffeka – Anita Hrmová a Martin Ištváň, Súkrodev – Štefan Drozd, Modrý Kocúr, Mesto Kremnica, Poľovnícka reštaurácia Silvanus, Zlatý Sivoň, Ncaffé – Jarmila Sobeková, Domáce potreby – Ján Búry, Elektro Friebert, COOP Jednota, EKO-PRODUKT – Ján Svitok, Hotel Veterník, OZ FRST CREW, FLORIAN s.r.o., Pizza Mi Amore, Jama Ferdinand, Banské múzeum Andrej Štôlňa, Martin Varhaňovský.

Do budúcnosti máme víziu súťaž rok čo rok posúvať na vyššiu úroveň a zachovať tradíciu, ktorá má široko-ďaleko veľmi dobré ohodnotenie. Ešte raz ďakujeme všetkým!

 

Tomáš Moravčík, DHZ Kremnica

 

Zdieľať tento príspevok.