Tradičný jarmok a hodovanie

Tradičný jarmok a hodovanie

Kultúrne a informačné centrum mesta srdečne pozýva do ulíc na 29. ročník Kremnického jarmoku v rámci podujatia Cechové hody Kremnické. Zábava a hodovanie začne už v piatok 19. júla. Tešiť sa môžete na gastrošpeciality ako originálne trdelníky, langoše, podpecníky, tradičné párance ale aj tradičné jarmočné mäsové špeciality.

Od 16,30 vás na hlavnom pódiu zabavia žiarsky ZH BAND, Kremničanom už známa kapela Duchoňovci a večer zakončíme hitmi Michala Davida v podaní Jana Bartoša.

V sobotu 20. júla od rána sa môžete tešiť na remeselné stánky na Štefánikovom námestí – rezbárstvo, keramikárstvo, zdobenie medovníkov, bylinkárstvo a liečiteľské poradenstvo, výrobky z pliev a textílií, výrobky z prútia, bábkarstvo, drevené hračky, maňušky, výrobky z kože, lukostreľba, kováčska vyhňa, umelecké šperky z kovu, skla a keramiky, sviečkárstvo

Bubnová šou sa bude striedať s ľudovou hudbou, nebude chýbať domáca dychovka o 14,00 hod, zahrá aj obľúbená folk-rocková formácia Janko Kulich a Kolegium. Pozdraviť nás prídu aj členovia Kremnického baníckeho spolku, Chýbať nebude ani domáci Virvar a večer ukončí kapela Kochanski aj s hitmi skupiny Lojzo.

Po celý deň sa v centre námestia môžete vrátiť do stredoveku, spoznať pôvodné remeslá – okrem iných bude možné vidieť prácu kožiara, sviečkara a minciara. Predvádzanie remesiel bude interaktívne, zároveň si ich môžete vyskúšať, ochutnať dobovú kuchyňu, absolvovať súťaže a hry pre deti. V tomto stredovekom tábore  sa môžete tešiť aj na prednášku historikov Adriána Kobetiča a Daniela Haas Kianičku na tému Kremnické cechy o 10,30, kde sa dozviete všetko o fungovaní cechov.

Tešíme sa na stretnutie na najkrajšom stredovekom námestí!

Zdieľať tento príspevok.